Končí mi rodičovská, mám prácu, ale škôlka je plná

dadama
18. okt 2014

Ahojte babky! Dostala som sa do nezávidenia- hodnej situácie. Som sama s malou, bude mať 3 roky., rodičov už nemám, žijem na RD. Na zápise do škôlky som nebola vo februári, ale cca v máji. Jej stav je naplnený a aj ostatných všetkých v našej 10 km blízkosti. Takže do škôlky mi ju zoberú až september 2015. Prácu už mám, január mám dovolenku. Nepíšte mi prečo v máji- mám svoje dôvody a ešte stále bolia. Čo spraviť:? Môže mi niekto pomôcť, napr. na mestský úrad? Predlžená rodičovská- tú by som brala najradšej na tých 8 mesiacov. Ďalšia alternatíva- zostanem sociálne odkázaná- to sú určite behačky, ale môžem prísť o prácu. Ja si ni neviem predstaviť ako budeme -proste dávka cca do 150 €, plat do 300 ,€. Sú to všetko almužny, z ktorých nejde vyžiť. Najradšej by som dala diskusiu ženy takto sa nenechávajme a poďme to vykričať tam kde by to mali vedieť!!!!!!!!!

ďakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamulienka30
5. dec 2014

Mestsky urad a bombardovat skolky den po dni, otravovat otravovat otravovat. A ked tak docasne sukromna skolka/opatrovatelka do septembra, nebude to financne med lizat, ale lepsie ako stratit pracu a ostat uplne bez prijmu, to si clovek s dietatom dovolit nemoze. Skus sa dohodnut s nejakou mamickou na materskej, kamoskou, u vas v okoli... tu by aj 200e mesacne navyse urcite potesilo a jej dieta by malo partaka, ved to je skutocne len na par mesiacov.

A k prijatym detom - ak matka pracovala ked dieta prijimali a teraz je na materskej, to dieta predsa nevyhodia! V podstate ma narok na miesto kazde dieta, len tento nas sprosty system nema dostatok miest pre vsetky deti :( Je to cele na hlavu postavene.

tajka1986
5. dec 2014

Ahojte budem rada mamicky ak mi pomozete s mojou dilemou 🙂 Prave som myslela na to,kedy ist s malou na zapis do skolky. Ma este len 19 mesiacov,ale vychadza to tak zvlastne,ze nevim ci ist uz januar ,februar 2015 na zapis alebo az o rok? Totiz do jej 3r.chcm byt s nou doma. Dovrsi ich v maji 2016. Od maja teda aj pojdem do prace. Mam v tom zmatok,prosim vyjasnite mi to ako to chodi 🙂 Co ak mi zaciatkom r.2016 povedia ze mi ju od maja nevezmu pre nedostatok miesta?

maslenka47
5. dec 2014

@fidka79 ale skolka predsa nie je len uschovna deti pre rodicov, ktori potrebuju chodit do prace. Je to dolezite nove socialne prostredie, kde sa deti naucia kopec novych veci pred nastupom do skoly. A potom dieta ma byt diskriminovane len na zaklade toho, ze ma mladsieho surodenca, to uz je v poriadku? Ci si ma mamicka na materskej/rodicovskej platit tu sukromnu za 300eur, zatial co pracujuca zaplati desatinu, aj to by asi bolo v poriadku... Jasne, moze mat dieta doma, ale odskace si to hlavne to dieta s adaptaciou do skoly :X

Vies, obe strany to riadne nastve, akurat niektori maju problem, alebo nie su ochotni vidiet problem aj z druhej strany.

@dadama A ty by si si mala rozmysliet reci typu "nebudem dieta vozit do skolky autobusom"... mam dojem, ze nie si zrovna v situacii, ked mozes vyskakovat. Mala by si im byt skor vdacna a nie sa tu navazat, ze "zrazu to ide". Sa mali na teba vykaslat 😠

katarinamarkova
5. dec 2014

@fidka79 ano aj ja som sa nastvala....ked mi malu nezobrali do skolky na cely den lebo som na RD a ano mohla som kedykolvek zo dna na den nastupit do prace......a musela som sa pozerat na to ako mamicky co nie su na RD, ich dieta zobrali na cely den a oni sedia doma na zadku nezamestnane!
tak tak :(

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
5. dec 2014

@fidka79 nezamestnane su...dieta v skolke mama doma bez roboty.....tato? ako ktory....jeden v praci iny tiez doma

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
5. dec 2014

@fidka79 jasle

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamulienka30
5. dec 2014

Ano ale ked zena nema skolku, tak si tazko najde robotu. Takze je to zacarovany kruh. Ja som tiez doma s malym a starsi chodi do skolky, a teraz co? Robim z domu niekolko hodin denne, nikomu to na nos nevesiam, nemam potrebu niekomu dokazovat, ze moje dieta potrebuje socializaciu a kamaratov, lebo to jednoducho potrebuje kazde dieta bez rozdielu.

katarinamarkova
5. dec 2014

@fidka79 ked maju miesto zoberu ti dieta aj z vecera do rana

dionyzka
6. dec 2014

@dadama to je dobra sprava, tesim sa s Tebou. No vidis, staci sa velakrat iba nedat a hned vsetko ide. 🙂 Je fajn, ze sa to nakoniec takto doriesilo.