Končí mi rodičovský príspevok a som v 29. týždni. Bude mi vyplácaný pandemický príspevok?

sonicka1811
3. mar 2021

Ahojte prosím vás neviete ako to je keď mi končí rodičovský príspevok 5.3 a som teraz tehotná v 29 týždni či mi bude vyplácaný pandemicky príspevok? A keď sa nastupuje v 34 týždni na materskú tak mne bude vyplácaný vtedy rodičovský príspevok? Ďakujem za odpoveď

lucka_ke
3. mar 2021

si ešte zamestnaná? alebo ti PP skončil počas RD?

zojanka
3. mar 2021

@sonicka1811 za marec dostaneš celý rodičák (vyplatia v apríli) a v apríli už spĺňaš nárok na materskú.

ivkazba
4. mar 2021

@zojanka ako vieš že spĺňa nárok na materské?

zojanka
4. mar 2021

@ivkazba napísala že v 34 týždni nastupuje na materskú a pýtala sa ako tobude dovtedy. Tak hádam vie či spĺňa nárok.

zojanka
4. mar 2021

Teda tak som to ja pochopila z prispevku ... ze nevie ci ma narok na pandemicky v období od 5.3. do nastupu na matersku

ivkazba
4. mar 2021

@zojanka nemyslela som v zlom tú otázku. Ona sa zároveň pýta, či jej od 34 bude vyplácaný rodičovský. Čiže mne to skôr príde že nepracuje. Inak by medzi skončením RD a ďalšou MD neriešila pandemický rodičák, pretože by sa musela vrátiť do práce, buď naozaj fyzicky, alebo čerpať dovolenku, PN, očr. Ale to je tak, keď sa nenapíšu do otázky všetky relevantné info, potom môžeme len predpodkladať.