Končí mi rodičovský príspevok. Musím sa zaevidovať?

saxy1616
24. apr 2013

Ako to vlastne bude ked maly sa mi narodil 1.maja,v maji uz nic nedostanem?uz len tych 20 eur ci kolko to je?a musim sa ist hned zaevidovat?poradteeeeee....🙂

sympa1
24. apr 2013

podla mna dostanes este v juny za cely maj rodicovsky...ale aj tak do 7 dni ak nemas pracu do ktorej sa vracias treba sa ist nahlasit na UP...od toho 1.maja

hrjanka
24. apr 2013

"Nárok na rodičovský príspevok zaniká
a) od prvého dňa kalendárneho mesiaca, ktorý nasleduje po kalendárnom mesiaci, v ktorom dieťa dovŕšilo vek troch rokov"
Mne z toho vyplýva, že ti nárok zanikne od 1. júna a posledný rodičák budeš mať vyplatený ešte v júni, keďže sa vypláca mesačne pozadu. Ale naisto to nevravím, najlepšie skočiť na úrad práce a popýtať sa 😉

simonaroskova
24. apr 2013

dostanes aj v maji,aj v juni.vyplaca sa to mesiac do zadu.ale do 7.5.chod na urad.

456456
24. apr 2013

Ak si si nepredlžovala rodičovskú dovolenku, musíš sa ísť nahlasiť na úrad, ak si bola predtým nezamestnaná. Rodičovský Ti ešte príde v júni.

petra141181
24. apr 2013

rodicovsky dostanes este v juny a zaregistrovat sa musis do 3 pracovnych dni inak budes mat v zdravotnej nedoplatok v poisteni cize cim viac bdes cakat tym viac budes doplacat

natalienka12
24. apr 2013

Môžeš sa zaregistrovať na zdravotnej poisťovni ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku vtedy sa nemusíš hlásiť na úrade práce zdravotné za teba uhradí štát ale nedostaneš už nič, len rodinný prídavok.

moncura1
29. apr 2013

Presne Natalienka12 ,len v tomto pripade treba mysliet na to,ze dieta moze ist do skolky len na 4 hodiny,ked bude evidovana na UPSVR moze chodit na cely den.

jajus
17. aug 2013

ahojte mne maly dovrši 3 roky 8. septembra budem sa hlasiť na UP ale chcem sa opytat , ak by mi bol maly často chory da sa vratit na neplatenu rodičovsku dovolenku? ( totiž mam ešte staršieho 6 ročneho syna a podla skusenosti viem, že v kolektive byvaju deti často chore, môjmu sa v škôlke veľmi zhoršila imunita, pravidelne navštevujeme imunologiu a tento rok sme boli v škôlke len nejake 4 mesiace). dakujem