Koniec rodičovskej a zamestnávateľ ide do konkurzu

janka8969
1. apr 2012

ahojte chcela by som sa opytat ci mi neviete niekto poradit ako postupovat v pripade ked mi konci v maji rodicovska dovolenka a moj zamestnavatel mi pisomne oznamil ze ide do konkurzu od 1,3. 2012 a nestalo sa tak do dnesneho dna 😒 mam zmluvu na dobu neurcitu , ale spolocnost uz existuje len na papiery a viem ze nemam ziadnych zamestestnancov okrem mna.Nechcu mi dat vypoved aby mi nemuseli vyplacat odstupne 😒 ako mam dalej postupovat 😢 pokial mi nedaju vypoved nemam narok na vyplatu podpory v nezamestnanosti a takisto by som nerada prisla o odstupne 😢

baklik
1. apr 2012

praveze, ak ti oni daju vypoved z organizacnych dovodov z dovodu nadbytocnosti, tak mas narok na odstupne podla dlzky zamestnania. ale takisto sa mozte aj dohodnut s tym, ze ty das vypoved dohodou a zaroven v zmluve bude, ze mas narok na odstupne.
narok na podporu v nezamestnanosti mas aj v tom pripade, ak ty das vypoved, ci uz dostanes alebo nedostanes odstupne.

lenka311
1. apr 2012

@janka8969 Mňa čaká presne to isté. ☹ ☹ Naša firma pomaly končí, tiež dostanem výpoveď z organizačných dôvodov, no odstupné mi dajú a mali by dať aj Tebe. Ja by som nič bez odstupného nepodpisovala. Skús zájsť na ÚP. Ak tam bude ochotná pani, poradí Ti ako postupovať, aby si o to odstupné mohla aspoň zabojovať.

janka8969
autor
1. apr 2012

@baklik
@lenka311
problem je v tom ze oni mi odstupne nechcu vyplati ☹ a cakaju ze dam vypoved ja ☹ oznamila som im pisomne ze chcem v maji nastupit do prace ich odpoved bola ze maju ist v priebehu marca do konkurzu zatial podla obchodneho registra v konkurze niesu ☹ neviem ako mam dalej postupovat ☹ bohuzial s uradom prace mam zle skusenosti nevedeli mi nic poradit mam si zaplatit pravnika ☹
este ma zaujima suvislosti s odstupnym ci sa tam rata iba pocet odpracovanych rokov alebo alebo aj pocet odpracovanych rokov + materska + rodickovska dovolenka
dakujem za rady a reakcie

baklik
1. apr 2012

@janka8969 no ak sa nic nezmenilo, tak Mihal to zaviedol tak, ze sa ti podpora bude pocitat zo zarobku v zamestnani predtym ako si nastupila na MD. ale skus si pre istotu pozriet poradnu Hospodarskych novin, tam na taketo veci odpovedaju priamo odbornici.

lenka311
1. apr 2012

@janka8969 Myslím že všetko dokopy a nie, výpoveď si nepodávaj sama. To si radšej fakt nájdi toho právnika a dohodni sa, že ho potom zaplatíš z toho odstupného... Teda ak by Ti robilo starosti platba.. Ja by som rozhodne za tým išla. Ja mám známu ktorá robila na ÚP, dosť ľuďom tu v okolí pomáha... Skús tam u vás nájsť niekoho ochotného, ve´d všetky úradničky nemôžu byť nepríjemné... Hlavne to nevzdávaj a na výpoveď ktorú by si si sama podala zabudni, takto to rozhodne nerieš, bojuj...
Alebo je tu ešte jedna výborná možnosť - u nás v práci to zabralo, nahlásili sme ich ako pracovníci na inpektorát práce a zem sa pohla 😉 - nútili nás vtedy robiť hroozne veľa nadšasov a bolo to neúnostné - dostali pokutu, len nám ju zase potom strhli z platu za údajnú reklamáciu 😉 Ale nadčasy zmizli...
Tam by ťa mali vypočuť, nájdi si na nete kde sídli tento inšpektorát vo Vašom meste, pravdepodobne to bude v okresnom meste...

janka8969
autor
1. apr 2012

@baklik
@lenka311 dakujem vam kocky velmi pekne za radu budem sa snazit to vyriesit do uspesneho konca