Má exekútor právo siahnuť na rodičovský príspevok v tomto prípade?

otrivinkajanka
18. aug 2008

Ahojte baby chcela by som sa Vas opytat ci ma exekutor narok Vam siahnut na matersku alebo rodicovsky prispevok pokial je vyplacany na iny ucet nie na ucet toho kto pobera ten prispevok moc dakujem za vsetky odpovede ☹

danuska2568
7. jún 2016

@mirka17 vsak to ja viem ze ked Sa o par rokov zamestnam Tak mi budu nejake live strhavat s platu ale aj to mam na haku Lebo mne vela nemoze zobrat Lebo mam dve set som sama a rozvedena

nibiru
12. dec 2016

Ešte raz ak máte vedomosť ze vamnhrozi exekucia zakkzte si účet na meno dieťaťa na ten účet siahnuť nemôže budete mať klasickú bankomatovu kartu sms aj internet banking ja mam účet v tb úplne zadarmo.Jasné ze exekútor nemá právo siahnuť na sociálne dávky ako sú rodinné prídavky,rodičovský to ci ste slobodné alebo rozvedene nehrá žiadnu rolu na vas nechá životné minimum 199eur na každé dieta 49eur to je nezrazitelna časť ta sa odloží a zo zvyšku stiahne 1/3 pri neprednostnej pohľadávke a 2/3pri prednoatnej pohľadávke.ak máte účet na vaše meno exekútor nemá povinnosť skúmať odkiaľ je prijmem stiahne všetko!vy máte povinnosť ísť na upsvar vyžiadať si potvrdenie ze to boli sociálne dávky a odovzdať exekutorovi ten by mal peniaze uvoľniť ak tak neurobí treba podať sťažnosť na komoru exekútorov.

nibiru
12. dec 2016

Pozor na materské, pnku,dôchodok môže siahnuť exekúcia sa vykonáva priamo v sociálnej poisťovni uz pred výplatou na účet.