Mám nárok na dovolenku počas OČR?

monikastana
7. máj 2020

ahojte, chcem sa spytat.
od 25.3 som na OCR koli covid 19.
Zamestnana som bola od 1.7.2018. Za bezny mesiac mam narok na 2 dni dovolenky.
Ma vsak zamestnanec narok na dovolenku aj pocas OCR?
Mne zamestnavatel vyplatil 2 dni za marec a za april vraj sa to krati a nemam narok...
vopred dakujem

korunka1
7. máj 2020

Dovolenka sa udava na rok, nie za kazdy mesiac zvlast.
V tom marci si tu dovolenku aj naozaj mala,ci ti ju len vypisali a zaplatili? A taketo cary-mary robia kazdy mesiac? To co za magora sefa mas?
Kratit dovolenku ti môzu len za vymeskanych 100 dni PNky.

monikastana
autor
8. máj 2020

@korunka1 ahoj..no k 30.4 mi koncila TPP tak mi povedali ze dovolenka sa krati a za mesiace marec april mi vyplatili len 2 dni.

korunka1
8. máj 2020

@monikastana no a keby si toto napisala hneď,tak ti napisem nieco ine. Pri skonceni PP ju musia prepocitat na adekvatne odrobene dni/mesiace. Logicky nemas narok na celorocnu.Takze to urobili teoreticky dobre.
Nabuduce zadaj vsetky info.

wildcat
25. máj 2020

@korunka1 ja som dopadla skoro rovnako. K 30.4 som skončila v práci. Vo februári som bola na očné asi 13dni a potom od 13.3. mala som odpracované 36dni,za ktoré mi vznikol nárok na 2,5dna dovolenky. Nemali mi rátať celú dobu prác.pomeru za rok 2020? Či sú 4 mesiace,čiže cca 8 dní dovolenky? Očr sa odratuva od nároku na dovolenku?

denisa777
3. nov 2020

@korunka1 ahoj,nevies mi poradit ako to je,ked zamestnanec bol od 16.03 do konca augusta na pandemickej OCR a september a oktober je vo vypovednej lehote a konci pracovny pomer,je tam narok na dovolenku?Dakujem