Mám nárok na iné sociálne dávky?

pancake
19. aug 2010

dobry den
chcela by som sa spytat ked moj partner nepracuje, je na vedeny na urade prace a pobera 330eur, a ja som na rodicovskom prispevku 164 eur od augusta lebo syn mal v juli dva roky ci nemam narok este na nejake socialne davky. pretoze spolu nam to vychadza 494 eur a zda sa mi to velmi malo pre trojclennu rodinu.Neviete mi prosim poradit? dakujem za akukolvek radu. zuzana

malinkaaninka
19. aug 2010

žial životne minimum pre dvojicu s nezaopatrenym dieťaťom je 399,30 eur.je to bieda.

sintia2010
21. aug 2010

Tvoj partner pobera 330eur ako nezamestnanost?Ked som ja porodila prave mojmu partnerovi skoncilo nezamestnanecke,a nie sme zobrati ani nic len mame mimino spolu zijeme,a nemal narok na niake peniaze z uradu,ostava nam kazdi mesiac len 164eur,a ked sa uz konecne mal sancu zamestnat,tak ho zadrzali ako sofera v cudzine,uz celi rok,a ja uz si mislim ze aj ked je nevini nepustia ho,len o par rokov,abi mu nemuseli platit ze nevine ho drzali tak ja som ostala celkom sama,a zijem 164 eur,a nemam nikoho,a informovala som sa na urade cez tlf.,vraj nemam narok na ziadny prispevok,dostala som do decembra nudzove byvanie,kde platim 48eur,a na celi mesiac na zivobitie si musim zadelit 116eur,a do decembra si musim viriesit svoju situaciu z dietatom a odist,atd,ja si mislim asi nemas narok na ziadny prispevok