Mám nárok na materskú?

labutienka333
24. sep 2018

Ahojte kočky,
moja otázka znie, som tehotná , na MD by som mala ísť koncom apríla,

začiatkom mája,.. no pracovná zmluva mi končí 1.7.2019 budem mať aj tak nárok na materskú? odrobené budem mať potrebných 270 dní. Ďakujem kočky za všetky odpovede.

evittam
24. sep 2018
131313
25. sep 2018

@evittam Ahojte, mozem sa votriet do diskusie, aby som nezakladala novu? Od 1.9.2018 som zacala pracovat v CR na dobu urcitu 10mesiacov a sucasne pracujem na Slovensku na dobu neurcitu (nepretrzite od r. 2009). Subezne som zacala pracovat uz ako tehotna a na MD nastupim vo februari. Momentalne cakam na rozhodnutie Socialnej positovne, ci mi urcia slovensku lebo cesku legislativu. Chcem sa opytat, ci mozem podat este nejaku dalsiu ziadost o to, aby mi bola pridelena slovenska legislativa, najma z logickeho dovodu, ze som tehotna a potrebujem zdravotne osetrenie na Slovensku, tu chcem aj rodit a tu zostavam zit.
Ak mi pridelia cesku legislativu, prestanem byt poistencom v SR ale kedze by mi poistenie zaniklo k 1.9., kedy som uz tehotna bola, bude sa na mna vztahovat ochranna lehota 8 mesiacov? Ak ano, co to presne znamena? Pocas tejto doby dostanem na Slovenku bezplatne osetrenie a budem mat tiez narok na matersku? Co ale po uplynuti 8 mesiacov? Stanem sa na Slovensku samoplatcom? Dakujem!

kaja01
25. sep 2018

@131313 Podľa môjho názoru ti určia legislatívu slovenskú. Ešte tam bude rozhodujúce, kde máš aký príjem.

evittam
25. sep 2018

@131313 Bohužiaľ v tomto ti neporadím.

131313
25. sep 2018

@evittam @kaja01 po umornom obvolavani socialky som sa konecne dostala k cloveku, ktory tomu aj rozumel a ma toto posudzovanie na starosti. Ak vas teda zaujima vysledok, tak mi pridelia slovensku legislativu, pretoze minimlane 25% pracovnej cinnosti vykonavam na Slovensku a tu mam aj trvale bydlisko a centrum zaujmov a taktiez zmluvu na dobu neurcitu. Posudzuje sa toho viac ale toto je zhruba to smerodajne... Este som sa dozvedela, ze ak by mi aj pridelili cesku legislativu, narok na matersku by som mala z Ciech, kde by sa mi zapocitala aj praca vykonavana v SR. Mozno to niekomu pomoze... vam dievcata dakujem za pomoc 🙂

evittam
25. sep 2018

@131313 Dik za info.