Mám nárok na materskú a PN po skončení PP dohodou?
Dobrý deň dámy, chcela by som sa opýtať. Tento mesiac 31.7 končím PP dohodou. Moja otázka by znela ak som tehotna, ale na materskú idem až o niečo vyše tri mesiace platí aj na mňa OL? V prípade, že by dom išla teraz napríklad na PN. A ešte by ma zaujímalo ak by som teraz využila PN 2-3 mesiace či sa mi tým pádom bude krátiť materská (keďže ochranná lehota je 8mesiacov), alebo by som ju poberala celý čas?
Nezohra tu nijakú rolu fakt, že som tehotenstvo neoznámila písomne iba ústne ? Alebo to nemá na OL žiaden vplyv?
Čítala som zopar vašich príspevkov, no rada by som sa uistila či je to tak. Ďakujem vopred všetkým za vás čas a odpovede Emília K.
Čítala som si aj zopár vašich pv, no radoverila či som všetko pochopila správne. Ďakujem vopred.
@evittam ďakujem krásne odľahlo mi. Na SP mi pani ani na toto "nevedela" odpovedať (zrejme skôr asi nechcela). Takže môžem bez problémov čerpať PN. Zrejme je ešte nutné prihlásiť na Úrad práce kvôli zdravotnému poisteniu však? Aj keď bude plynúť PNka. Narok na podporu mi bohužiaľ nevznikne nakoľko som u zamestnávateľa niečo okolo 1,5roka.

@monky123 Mas narok na PN. Ak splnas hlavnu podmienku nároku na MD tak aj na MD. MD sa nekrati. PN je PN a MD je MD.
Forma oznámenia nemá vplyv na nic.
Ak splnas aj podmienky nároku na podporu tak po MD ziadat o podporu a RP na otca dieťaťa.