Mám nárok na materskú, ak som na rodičovskej?

divenka
7. júl 2014

Ahojte viete mi niekto poradiť zistila som že som tehotná , ale môj malý bude mať teraz v júli len 2 roky to znamená že porodím ešte počas rodičovskej , chcem sa poradiť či mám nárok na poberanie pol ročnej materskej aj keď som ešte na rodičovskej. Dakujemn.

mimi8814
7. júl 2014

ahoj, myslim ze do troch rokov od nrodenia prveho dietata mas narok opat na matersku...

dobromila1111
7. júl 2014

@divenka
Ak tí stále trvá pracovný pomer, tak áno🙂

divenka
autor
7. júl 2014

áno stále mám TPP vlastne až do 25.júla 2015, to by bolo super lebo neviem si predstaviť živiť 2 deti z 200 euro hlavne z úvodu lebo prvé som nekojila museli sme kupovať mlieko a muž tiež veľa nezarobí

havana_frost
7. júl 2014

@divenka Áno budeš mať materskú tak ako pri prvom, 6 týždňov pred termínom začne, v trvaní 34 alebo 37 týždňov (ak si osamelá). Za tú dobu nebudeš mať nárok na rodičovský príspevok. Po skončení poberania materského zase požiadaš o rodičovský príspevok.

divenka
autor
7. júl 2014

a viete mi ešte poradiť či si to treba požiadať na sociálke alebo aký je postup?

shania31
7. júl 2014

@divenka
Ked nastupis na matersku (v 34 tt), postup je rovnaky ako si mala pri prvom dietati- lekar ti vypise papier, ten dorucis zamestnavatelovi a ten to doruci SP. A samozrejme,ked zacnes poberat materske, musis si "odhlasit" rodicak na UPSVaR. Subeh materského a rodicovskeho prispevku nie je mozny.

divenka
autor
7. júl 2014

ďakujem veľmi pekne za rady 😀 😀