Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na materskú dovolenku v Nemecku?

minie4
2. sep 2012

Ahojte baby, prosím poradte mi lebo už neviem kde sa mam pýtať, som v 7 tt a žijem v Nemecku, pracovať začnem 3.9., teda bude za mna platiť zamestnávateľ poistenie. Doteraz som bola dobrovolne nezamestnana a predtym som pracovala 5 rokov na sk. Aké su podmienky na vznik naroku na matersku v Nemecku, netreba žiadne ďalšie poistenie?a budem mať vlastne nárok na vôbec nejakú dávku ak chcem v nemecku aj rodiť? ďakujem veľmi pekne

adel22
21. sep 2012

No ja som zacala robit a tiez som otehotnela...ale pracovat mi zakazali, kedze to bolo vo vyrobe...no prepustit ma nemohli, lebo tu si chranena nejakym zakonom....aj ked som este v skusobnej dobe....Matersku by si mala dostat /300eur/ aj v pripade ze si nic nerobila v DE a aj v pripade, ak si robila menej ako jeden rok, ak pracujes viac ako rok, tak sa tabulkovo vyrata materska podla tvojho prijmu. K materskej dostanes aj peniaze na babo...neviem presne kolko to je./okolo 200eur/...a ak si sama, slobodna, pripadne vas spolocny plat nedosiahol konkretnu hranicu- neviem aka by to mala byt....mozes poziadat aj o jednorazovu pomoc v nejakej z agentur ktore v nemecku funguju..kamoska bola nezamestnana a robil len jej priatel----teda neviem ci priznala ze zije s priatelom...no a dostala myslim 500eur ako jednorazovu pomoc.....co je slusne! ale myslim ze ak si zamestnana a aj priatel/muz, tak ti finanecne nepomozu taketo agentury.....ale citala som nedavno clanok, ze nemecko velmi podporuje rodiny- neviem ci nie najviac zo vsetkych statov....pretoze okrem mesacnych prispevkov ta ako pracujuceho rodica necicaju danovymi odvodmi tak, ako ked si slobodna, zamestnana a bezdetna......ja tiez este neviem presne ako to je...ale takto som to niekde citala....tak snad som ti pomohla🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli