Mám nárok na materskú, keď nestihnem reťazový pôrod?

1mina
1. jún 2020

Viete mi poradit ako to je kto na skusenost ? Ak by som nestihla retazovy porod teda porod do 3 rokov veku dietata tak mam narok na matersku a rodicak v akej vyske ? Neviem sa dopatrat k jednoznacnej odpovedi tak ci nemate osobnu skusenost dakujeeem

draik
1. jún 2020

Najvyšší čas sa poriadne pozrieť do diskusií, rieši sa to dookola. Keďže ste však dali málo info, tak poradiť nemožno.

leniiik27
23. jún 2020

@1mina medzi mojimi detmi je rozdiel 2r.a 9mesiacov a matersku mi neuznali ze nemam narok . Takze je to dake divne . A kamoska bola tak isto a jej uznali . Zahada. Mam znamu uctovnicku a v okrese RS mi ju podla vsetkych papierov dolozenych uznali a z Ba mi prislo rozhodnutie ze nemam narok .

draik
23. jún 2020

@leniiik27
Ak netrvá PP, tak to divné nie je.

euie
28. jún 2020

@1mina , ak ti stale trva PP, nastup aspon na jeden den po RD do tej istej prace - daj si kludne aj dovolenku. Dolezite je, aby v ten den za teba bolo zaplatene a ukoncene nemocenske poistenie. Tym padom, ak ukoncis prac pomer tehotna, budes este 8mes v ochrannej lehote a sa ti bude pocitat obdobie RD do nemocenskeho poistenia (ak by si na ten jeden den nenastupila, neratalo by sa a narok na matersku by vobec nebol). Vyska materskej sa bude ratat z vysky prijmu v danom zamestnani.
Otehotnela som vo februari, v marci som koncila RD a aj ked som este nevedela ze som tehu, radsej som sa dohodla na ukonceni PP s tym jednym dnom zamestnania ale na dovolenke (plus mi este doplatili zvysnu dovcu co sa nazbierala za MD).
V socialke mi potvrdili, ze budem mat narok na matersku ktora sa mi vyrata z platu co som mala na zmluve.