Mám nárok na materskú, keď som 2 roky doma a teraz budem PN?

nikyma12
12. aug 2019

Baby 2.oktobra 2019 budu dva roky co som zamestnana, pred tym som bola na rodicaku.
No mam v plane ist na PN uz teraz. Budem mat narok na matersku? Ci musim pockat do oktobra nech mam odrobene dva roky?

marte1
12. aug 2019

Ahoj.ja.som v roku 2017 porodila,bola som na md potom rodicak,tetaz som zasmestnana od maja a od zajtra idem na rizikove cize ma marodku. A narok na matersku mam.takze podla mna by si mala mať narok.ale radsej si to over na.socialnej poistovni.skoda by bola prist o peniazky pre pár dní

monika_ke
12. aug 2019

@nikyma12 na matersku mas narok ak pocas poslednych 2 rokov mas aspon 270 dni (co mas) platene nemocenske poistenie, cize nemusis cakat do oktobra

nikyma12
autor
12. aug 2019

@monika_ke a nebude vadit ani to,ze nastup ja MD mam az v decembri no od septembra budem PN?

nikyma12
autor
12. aug 2019

@marte1 to ano chystam sa twm v priebehu tohto tyzdna no napisala som aj sem 🙂

monika_ke
12. aug 2019

@nikyma12 nie nevadi, ja som bola zamestnana rok a 4 mesiace, nasledne som isla na PN a z PN rovno na matersku

aviska
12. aug 2019

ak si zamestanana tie dva roky mas splnenu podmienku na dostanie materskej, nemas dovod neist na PN, ale v nazve pises ze si 2 roky doma, ak si doma nezamestnana 2 roky na Matersku narok nemas.

mogaa
12. aug 2019

@nikyma12 ako píše aviska ak si 2roky doma (čo si uviedla v názve príspevku)a teraz si sa zamestnala, musí byť doba poistenia min.tých 270dní....ale ak si zamestnaná ako píšeš v texte a v októbri budú 2 roky , tak ak by ti PP stále trval a bola by si na PN - tak nárok na materskú máš...Doba PN sa ráta do tých 270dní (ale musí trvať PP)lebo ti stále trvá nemocenské poistenie.....

nikyma12
autor
12. aug 2019

@aviska to je nejaka blbost 😁😁😂 asi preklep pred tym nez som sa zamestnala som bola na rodicaku. Od 2.okt.2017 pracujem az do dnes. 🙂

nikyma12
autor
12. aug 2019

@mogaa ano ja som zamestnana ja dobu urcitu co je niekedy v roku 2020 mi konci ked sa baba vrati z materskej.
V nazve nastal nejaky preklep.
Som zamestnana od oktobra 2017

mogaa
12. aug 2019

@nikyma12 tak kludne možeš ísť na PN, keďže trva PP, trvá aj nemocenské poistenie