Používame cookies. Viac informácií tu. OK
evittam
8. okt 2019

@fleurka265 Ake to boli dohody? Súbeh zamestnania a DNP nie je možny.

fleurka265
autor
8. okt 2019

@evittam dohody o brigádnickej práci študentov

evittam
8. okt 2019

@fleurka265 Tak tam sa neplatia odvody na NP. Cize mas zatial presne 8dni NP a potrebujes 270 do porodu.

fleurka265
autor
8. okt 2019

@evittam a ten čas, čo som bola na úrade práce sa tam nejako neráta?

evittam
8. okt 2019

@fleurka265 Platila si NP a ostatné do SP? Predpokladam ze nie. Takže nie.

fleurka265
autor
8. okt 2019

A vedeli by ste mi poradiť, čo robiť, aby som teda nemala len ten rodičovský príspevok vo výške 270€?

evittam
8. okt 2019

@fleurka265 Kedy mas TP? PP bude trvať? Ci cakas ze ta prepustia v skusobnej dobe?

fleurka265
autor
8. okt 2019

@evittam TP mám 23.5.2020, a PP mám v zmluve do 30.9.2020

evittam
8. okt 2019

@fleurka265 Bohužiaľ nestíhaš mat nárok na MD. Jedine ze mas možnosť mat niekde dohodu popri zamestnaní, ktora musi skoncit pred nástupom na MD. Minimalne na aspoň 60dni.

ciernana
8. okt 2019

Skúsila by som sa spýtať na sociálnej poisťovni,koľko dní ti to vychádza doposiaľ a ešte stále sa môžeš dobrovoľne nemocensky poistiť! Si len v 6tt to by mohlo vyjsť 😉.Nenechaj sa zmiasť,stále sa to dá,len to neradi odporúčajú.

evittam
8. okt 2019

@ciernana Prečo zavadzas?! Pracuje od 1.10. t.j.ma presne 8dni NP. Potrebuje 270 do pôrodu. Plati co som uz napísala. A nie je možný súbeh zamestnania a DNP-ako som uz tiez napísala. Takže prestan miast ty.
Ma tu kvalifikovane rady a tebe odporucim nechať to na tych co tomu rozumeju. Nic v zlom. A posledne miesto kde dostane rady je SP a ine úrady-cest vynimkam. Bohužiaľ.

ciernana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
8. okt 2019

@ciernana ale ty zavadzas a radis blbosti

evittam
8. okt 2019

@ciernana No ale ty zavadzas a pises hlúposti. Bohužiaľ. Nic si nemôže doplácať. A ja som uplne kľudná len nemam rada ludi co niecomu nerozumeju ale aj tak idu radiť a hrat sa na múdrych.

fleurka265
autor
9. okt 2019

@ciernana ahoj, volala som do SP, dobrovoľne nemocensky poistiť sa uz nemozem dat. Čo mi ale pani povedala, že sa môžem na 3 mesiace zamestnať na dohodu a tým pádom mať tie chýbajúce dni

evittam
9. okt 2019

@fleurka265 No ved ako som ti uz napísala.

fleurka265
autor
9. okt 2019

@evittam ďakujem.. aj keď ešte neviem ako to mám celé vymyslieť... jediná obava ktorú mám, že čo ak mi vyskočí rizikové, čo potom..

evittam
9. okt 2019

@fleurka265 No nic. NP trvá aj ked si PN ale PP musi trvať.

3005marketka
4. nov 2019

@evittam dobrý večer, vidím, že sa vyznate preto sa chcem niečo opýtať ak teda môžem. Som zamestnana od 1.10.2018, prac pomer stále trva, mal skončiť 30 okt teraz, ale zamestnavatel mi predlzil na neurčito, no zároveň som nastúpila 30 okt teraz na MD. No bola som PN od 26 júna až doteraz. Čiže keď počítam 270 dni mi nevychádza do vtedy kým som nastúpila na PN. Moja otázka znie ci mam nárok na materské aj napriek tomu, že tých 270 dni mi zasahuje už pn, alebo mam nárok na materské iba ak mam 270 dni bez pn ďakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli