Mám nárok na príspevok, keď mi skončil rodičovský a nerobím?

viktoria12
10. jan 2015

mam otazku skoncl rodicak a nepracovala som pred rodicakom , pocas rodicaku na dohody , teraz mi skoncil rodicak a ziadame predlzenie rodicaku ale to chvilu potrva kym vybavime všetky vysetrenie , mam narok na nejaky prispevok , a mam otaku mam dve deti obidve novembrove , prva dcera sa narodila v novembri a aj druha dcera presne o tri roky v novembri , rodicak sa vyplaca mesiac po zadu uz nedostanem tento mesiac rodicak , ? ked moja prva dcera sa narodila v novebri 2008 a prvy rodicak som brala na nu v decemri , a o tri roky sa narodila druha 2011 v novembri , ale tam som este v decembri mala posledny rodicak za prvu , tak neviem ako to je teraz

liz_lemon
10. jan 2015

@viktoria12 posledny RP si dostala v decembri
co sa tyka prispevku, tak jedine, co mozes skusit je davka v hmotnej nudzi

nikawero12
10. jan 2015

@viktoria12 kedže tvoja dcéra dovršila v novembri 2014 tri roky, nárok na rodičovský ti zanikol k 1.decembru 2014. Posledný rodičovský príspevok si dostala v decembri.V januári ti už žiadne peniaze neprídu. Kedže už nie si na rodičovskej, už v decembri si sa mala prihlásiť v sociálnej poisťovni resp.na úrade práce, ak teraz nepracuješ. Takže ti odporúčam, aby si si doriešila veci na úradoch, ved je už 10.januára!

david93
11. jan 2015

treba ísť na príslušné úrady, lebo si musíte teraz sama platiť zdravotné poistenie ak nie ste na Úrade práce