Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na príspevok, keď som už v 30. týždni?

weronica27
8. sep 2014

prosim o radu , som 30.tyzdni tehotenstva a chcela by som vediet ci mam narok uz na matersku ci nejaky prispevok na dieta . ? 😒 dakujeem 😀

havana_frost
8. sep 2014

Nárok na materskú sa odvíja hlavne od zamestnania, takže neviem ti povedať či nárok máš. Ak áno, tak najskôr od 32. týždňa. Na MD sa nastupuje spravidla 6 - 8 tt pred predpokladaným termínom. Nárok na materskú máš, ak si v ostatných 2 rokoch mala aspoň 270 dní (9 mesiacov) nemocenské poistenie v SP (či už ako zamestnanec, dobrovoľne poistená alebo SZČO) a ak poistenie trvá alebo si v ochrannej lehote. Príspevky na dieťa sa dostávajú až po narodení dieťaťa. Ak nárok na MD nemáš, tak rodičovský príspevok ti patrí až od mesiaca, kedy sa dieťa narodí.

fidorka7
8. sep 2014

príspevky na dieťa sú na DIEŤA ktoré ešte zjavne nemáš. Materská tak, ako vyššie uvádza havana_frost.

pribinak
8. sep 2014

Okrem toho, to dieťa sa musí dožiť min 28 dni

zuzike271
31. okt 2014

ahoj chcem sa spytat ked mi zacala materska od 19oktobra 2014.tak do 19.oktobra mam odrobene dni a do zvysku mesiaca mi bude doplacane zo socialneho ako do materskej uz?ci ten zbytok mesiaca mi vyplatia az nasledujuci mesiac k materskej

evittam
31. okt 2014

@zuzike271 Do 19.10. máš normálne výplatu zo zamestnania - vyplatenú v novembri a od 20.10. máš materskú - tiež vyplatenú v novembri od SP. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli