Mám nárok na rodičovskú, keď ide dcéra do škôlky?

myshalka
27. aug 2012

Maminy, poraďte prosím..Mám nárok na materskú, aj keď som dala dcérku už do škôlky, a 3 rôčky bude mať až v apríli? ďakujem veľmi pekne dopred za odpovede :D

gubcikova
27. aug 2012

@myshalka na materskú už dávno nemáš nárok,ale na rodičovskú áno.tá ti bude chodiť do 3 rokov

sympa1
27. aug 2012

@myshalka ano.rodicovska ti bude chodit do 3 rokov

dara2583
27. aug 2012

Na rodičovskú budeš mať podľa mňa nárok iba ak pôjde na pol dňa, ak na celý tak myslím, že nie pokiaľ nezmenili niečo v zákone.

myshalka
autor
27. aug 2012

fíha, tak na pol dňa iste nie...bude chodiť na celý...mám ísť aj niekam potom odniesť nejaký papier alebo tak?

sympa1
27. aug 2012

@dara2583 bude mat narok...na cely den moze chodit.mne tak tiez chodila..a nielen mne.

myshalka
autor
27. aug 2012

napadlo ma zavolať na ÚP 🙂
tak teda zo zákona je to tak, že môže chodiť, a peniažky mi budú chodiť do 3 rokov 🙂
ale ďakujem aj tak za postrehy maminy 🙂

evca35
29. aug 2012

@myshalka @sympa1 dievčatá, a treba na UPSVaR aj nahlásiť, že dieťa nastupuje do škôlky, či vôbec o tom nemusia vedieť? 🙂

sympa1
29. aug 2012

@evca35 ja si nepamatam zeby som nieco nahlasovala...myslim ze netreba..skolka tak ci tak zoznam deti nahlasuje na socialku

myshalka
autor
30. aug 2012

ja som sa pýtala aj na toto, a že nemusíme nič tam nosiť :D

martabalalajka
30. aug 2012

@sympa1 Dobry den, mozem sa opytat ci mi vezmu RP aj ked nepojdem do prace, zatial...Idem externe na vysku, mala ma teraz 2 roky...dakujem 🙂

sympa1
30. aug 2012

@martabalalajka nevezmu...tie budete dostavat do 3 rokov, ci ste v praci, ci nieste, ci je mala v skolke alebo nieje. 🙂

martabalalajka
30. aug 2012

@sympa1 Dakujem pekne...lebo najprv, ze mi malu nevezmu, teraz , ze vezmu, ale ze si mam overit, ci mi nevezmu RP...Lebo ja si hladam pracu, ale najprv musim poriesit malu, kedze manzel v zahranici, mamka este pracuje, takze som sama na 2 deti...dakujem 🙂

dinka82
3. sep 2012

@myshalka Joj, ďakujem, ušetrili ste mi cestu na urad NUP.