Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám nárok na rodičovskú, keď ide dcéra do škôlky?

myshalka
27. aug 2012

Maminy, poraďte prosím..Mám nárok na materskú, aj keď som dala dcérku už do škôlky, a 3 rôčky bude mať až v apríli? ďakujem veľmi pekne dopred za odpovede :D

gubcikova
27. aug 2012

@myshalka na materskú už dávno nemáš nárok,ale na rodičovskú áno.tá ti bude chodiť do 3 rokov

sympa1
27. aug 2012

@myshalka ano.rodicovska ti bude chodit do 3 rokov

dara2583
27. aug 2012

Na rodičovskú budeš mať podľa mňa nárok iba ak pôjde na pol dňa, ak na celý tak myslím, že nie pokiaľ nezmenili niečo v zákone.

myshalka
autor
27. aug 2012

fíha, tak na pol dňa iste nie...bude chodiť na celý...mám ísť aj niekam potom odniesť nejaký papier alebo tak?

sympa1
27. aug 2012

@dara2583 bude mat narok...na cely den moze chodit.mne tak tiez chodila..a nielen mne.

myshalka
autor
27. aug 2012

napadlo ma zavolať na ÚP 🙂
tak teda zo zákona je to tak, že môže chodiť, a peniažky mi budú chodiť do 3 rokov 🙂
ale ďakujem aj tak za postrehy maminy 🙂

evca35
29. aug 2012

@myshalka @sympa1 dievčatá, a treba na UPSVaR aj nahlásiť, že dieťa nastupuje do škôlky, či vôbec o tom nemusia vedieť? 🙂

sympa1
29. aug 2012

@evca35 ja si nepamatam zeby som nieco nahlasovala...myslim ze netreba..skolka tak ci tak zoznam deti nahlasuje na socialku

myshalka
autor
30. aug 2012

ja som sa pýtala aj na toto, a že nemusíme nič tam nosiť :D

martabalalajka
30. aug 2012

@sympa1 Dobry den, mozem sa opytat ci mi vezmu RP aj ked nepojdem do prace, zatial...Idem externe na vysku, mala ma teraz 2 roky...dakujem 🙂

sympa1
30. aug 2012

@martabalalajka nevezmu...tie budete dostavat do 3 rokov, ci ste v praci, ci nieste, ci je mala v skolke alebo nieje. 🙂

martabalalajka
30. aug 2012

@sympa1 Dakujem pekne...lebo najprv, ze mi malu nevezmu, teraz , ze vezmu, ale ze si mam overit, ci mi nevezmu RP...Lebo ja si hladam pracu, ale najprv musim poriesit malu, kedze manzel v zahranici, mamka este pracuje, takze som sama na 2 deti...dakujem 🙂

dinka82
3. sep 2012

@myshalka Joj, ďakujem, ušetrili ste mi cestu na urad NUP.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli