Mám nárok na tehotenský príspevok?

30. aug 2023

Ahojte, viete mi niekto poradiť, či mám nárok na tehotenský príspevok ak - momentálne som na materskej ktorá mi končí v septembri, som zamestnaná, ale nakoľko bolo zrušené pracovné miesto na ktorom som pracovala, so šéfom sme sa dohodli, že po materskej dovolenke ukončíme pracovný pomer dohodou. Momentálne som 11tt, takže sa mi to bude tesne prekrývať, mám v takomto prípade nárok na tehotenský príspevok? A ak mi ho teda schvália, následne nato ukončím pracovný pomer, bude mi tento príspevok odobratý, alebo bude pokračovať aj napriek tomu?

melanta
30. aug 2023

Na tehotenské nárok máš. Teraz si na materskej či rodičovskej? Ak na materskej, odporúčam nepodpisoval dohodu o ukončení. Urob tak až po skončení rodičovskej.

autor
30. aug 2023

@melanta som na rodičovskej, 12. Septembra bude mať už dieťa 3 roky, takže sa mi ukončí rodičovský príspevok

lilinka88
31. aug 2023

Ak sa ti neobnoví nemocenské poistenie, nebudeš mať nárok

autor
31. aug 2023

@lilinka88 a keď v čase kedy budem žiadať o príspevok budem ešte zamestnaná, tak nárok budem mať áno?

mogaa
31. aug 2023

je jedno kedy podávaš žiadosť...nárok na tehotenský príspevok máš ak k 13tt splńaš podmienky.....skôr ti gynekolog ani žiadosť nedá....

ivanakaka
31. aug 2023

podla mna v case naroku na tehotenske musite byt nemocensky poistena, ked idete na rodicak budete nie od statu? Ak od otehotnenia odratate 6 mesiacov a boli ste v tom case nemocensky poistena (na materskej plati stat) mate narok

ivanakaka
31. aug 2023

@ivanakaka zavolajte do Sp