Mám sa hlásiť na úrade práce po skončení rodičovskej?

elizabeth453
5. máj 2014

ahoj, mam otazku. skoncila mi predlzena rodicovska, medzitym som opatrovala , teda aj opatrujem babkicku, na ktoru tiez poberam opatrovatelsky, mam sa hlasit na urade prace, ze mi skoncila rodicovska? dakujem

junovka
5. máj 2014

ano

ivuska6
5. máj 2014

pokial mas na babicku opatrovatelsky vybaveny tak nie si myslim

lalinko2010
5. máj 2014

na čo sa chceš hlásiť? hlás len do zdravotnej poisťovne a do sociálnej, aby oni mali prehľad. opatruješ starkú, takže nemáš prečo byť na up. jedine ak by ti vznikol nárok na nezamestnanecké, ale ale si nie. takže nemusíš na UP!

stefka33
5. máj 2014

Neviem, či to treba hlásiť na UPSVaR, ale zaskoč na zdravotnú poisťovňu podpísať im jeden papier treba. Konkrétne zmenu dôvodu, prečo za teba bude platiť odvody do zdrav. poisťovne štát. Ja som po rodičáku (po 6 rokoch) bola podpísať jeden formulár, že sa starám o osobu s vekom nad 80 rokov, alebo osobu ťažko zdravotne postihnutú. Žiadne potvrdenia nechceli stačí im čestné vyhlásenie, ktoré ti hneď tam dajú podpísať. Na UPSVaRe som vôbec nebola. Dúfam, že som ti pomohla 🙂

gapa
5. máj 2014

treba odhlášku na dôch.poistenie štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov (ak si tak bola od pôrodu prihlásená)- bola si poistená z cca 480eur, ale dá sa max. do 6rokov dieťaťa (potom len deti s nepriazniv.zdr.stavom). Ak poberáš opatrovatelský z upsvar, dá dôch.poistiť ako opatrovatel, tak zase prihlášku treba-budeš poistená z minima 402,5eur (pozor, nedá sa dať ani 1den spätne, tj. treba čo najskôr vybaviť, ak už nemáš podanú prihlášku), neviem, možno aj potvrdenie k tomu treba?

mia37
5. máj 2014

a to sa musi dat odhlaška, ked dcerka dovršila 6 rokov?