Mám sa prihlásiť na úrad práce po rodičovskej?

lea1
16. jan 2010

moje dieta nastupilo do skolky - bola som na socialke sa odhlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov a potom som isla do zdravotnej poistovne a tam mi povedali ze ked nemam pracu tak sa mozem prihlasit na urad prace a potom zdravotné poist. bude za mna platit stat kym si najdem pracu - alebo si ho mozem hradit sama. mam sa rozhodnut.

Poradte mi ci ma vyznam sa prihlasit na pracak ked nebudem od nich dostavat ani korunu - iba ta vyhoda ze bude za mna platenie do zdravotnej ale dochodkovo poistena nebudem ked budem na pracaku vsak? To si musim platit sama? je to dost vela okolo 90 euro. Musim to uhradit? Lebo to zatial nema kto za mna ked s pracakom to suvis nema iba do zdravotnej mi bude uhradzane.
Prosim poradte aku vyhodu bude mat ak sa prihlasim na pracak?

dakujem🙂)))

emjee
16. jan 2010

ak sa prihlasis na urad prace:
- vyhoda: zaplatia ti zdravotne poistenie
- nevyhoda: budes sa musiet chodit pravidelne hlasit a dokazovat, ze si aktivne hladas pracu (neviem ci je tomu tak, aj ked nedostanes podporu, ale asi ano)

ak sa neprihlasis:
- zdravotne poistena byt musis, takze si to zaplatis sama

dochodkove poistenie - dochodkovo poistena byt nemusis, ale ak chces v buducnosti vobec nejaky dochodok dostavat, mala by si mat tusim 15 rokov dochodkoveho poistenia

antonia2077
17. jan 2010

ahoj ty nespĺňaš podmienku na podporu vo výške 160 Eur?

lea1
autor
17. jan 2010

nie lebo som prisla o pracu ked som bola este na materskej... tak si myslim ze to je pase a odisla som na dohodu .

emjee dakujem Ti velmi pekne za odpoved.... 🙂

lenkasimco
18. jan 2010

ahojte. Chcem sa spytat maly ma 25.2. 3 roky rodicovska plati do konca mesiaca? 😅 a ake papiere budem potrebovat pri nastupe do prace? zmluvu mam na domu neurcitu. dakujem

macka01
20. jan 2010

lenka rodičovsky ti vyplatia za celý mesiac
myslím,že je lepšie po 3 ročnej rodičovskej ísť nie na pracák ale na rodičovsku do 6 rokoch.aj ja som to využila,neodhlasuješ sa zo soc.poisťovne,si aj nadalej poistená,nahlásiš sa len do zdrav.poisťovne.Odvádza sa za teba aj soc. aj zdrav.poistenie.Výhoda je aj v tom,že nemusíš stále behať na podpisy a nosiť potvrdenia,že si hľadáš prácu.Nevýhoda,ale to je u oboch,že nedostaneš ani cent od nikoho 😢

jazminn
21. jan 2010

lea1, ak sa prihlásiš po 01.02.2010 na ÚPRaSV dostaneš podporu. pozri www.porada.sk