Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Manžel na materskej. Ako to zvláda ten váš?

lusinda3
13. mar 2015

Mate niektora viac deti a manzela doma na materskej? Velmi by ma zaujimalo ako to zvladaju domacnost a deti.

kamilka1986
13. mar 2015

ja síce chlapa na materskej nemám ale keby som ho nechala tak máme dom hore nohami 😀

wieruska1
13. mar 2015

zvladol to presne tak ako by som to zvladla ja.... postaral sa o dieta, co to popratal pripravil veceru. Preboha ved je dospely a svojpravny a ma k svojmu dietatu zodpovednost..... po roku si nasiel pracu dieta islo do jasli a on zahlasil ze s druhym ak by sme mali nejake mam ostat radsej ja 🙂

lusinda3
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hrcavdeske
13. mar 2015

@lusinda3 moj sice nebol na MD, no ja som chdila do prace kym on mal zlomenu nohu a staral sa o syna popri tom. a taktiez teraz, ked je treba ostane so synom a ja idem do prace, v pohode viem, ze sa nanho mozem spolahnut, vie navarit, oprat, uprace / co tam po tom, ze nie tak kvalitne ako ja / a maly sa s nim citi super a vzdy je to udajne naramna sranda ked su sami.. cize niekedy aj narocny im poskytujem volno aby h travili spolu a ja si mozem pokojne ist do kanclu poriesit veci, ktore musim

m.i.r.i
13. mar 2015

my nemame viac deti, len jedneho, ale manzel bol na materskej s nim od 2 mesiacov...ale ja som robila z domu...takze som tam tiez stale bola..ja som manzelovi povedala, ze on nie je naozaj na materskej, ale je taka au-pair - cize maleho obliekol, vonku vzal na prechadzku, samozrejme aj prebalil a nakrmil ..ale ja som popri tom bola ta co upratovala, po veceroch zehlila, pomahala mu s malym pocas dna vychystat ho von, casto aj ulozit spat cez obed atd..domace prace nerobil, okrem varenia - to sme tak na striedacku riesili vacsinou vecer ked maly spal...ale inak ked mne padla pracovna doba, jemu padla "materska" tak sa siel hned vyventilovat aspon von do zahrady, alebo s kamosmi na futbal atd..v noci som k malemu tiez vstavala len ja..takze on si pospinkal do ruzova..takze ja to beriem ze to nie je to iste ako ked je mamina na materskej, kde chlap chudak unaveny z prace pride domov a chce klud a v noci tiez..a mama ma aj dieta, aj domacnost, aj nocne vstavanie aj vsetko..u nas to bola "denna starostlivost" o dieta pocas mojej pracovnej doby s tym ale, ze som sa aj ja starala - zo zaciatku dojcenie, krmenie tiez..atd..ale nemozem povedat nic zle, manzel to zvladal super..tiez som raz za 3 mesiace priblizne chodievala sluzobne na 3-4 dni prec a to bol s malym uplne sam a zvladal vsetko..ked som prisla domov sice tak bola bomba doma, musela som 2 dni riadit to dat do poriadku - lebo toto manzel neriesiel, ale o dieta bolo postarane vyborne 😉
Ak by sme mali dve deti, myslim, ze v takejto konstelacii by to zvladol, ze by som aj ja bola doma...ale ci by to s dvoma napriklad este malymi detmi chcel na cely den keby som bola v praci niekde mimo domu, to si nedovolim tvrdit...

jul11
13. mar 2015

@wieruska1 u nas velmi podobne. povedal,ze to bol pre neho najlepsi rok,ale ze stacilo 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli