Maródka a nástup na rodičovskú dovolenku

emchuana
23. feb 2018

Mamičky ako je to aktuálne, moja situácia je taká ze cca 19.3 mam nastúpiť na RD. Ale keď by som išla na pn v ochrannej lehote 7 dni čo je mojou povinnosťou na úradoch a či mozem poberať súčasne nemocenské a RP. Ďakujem

evittam
23. feb 2018

@emchuana Ak PP trvá tak musis nastúpiť na PN do 7dni od skončenia MD. PN v tomto prípade platí od začiatku SP-nedaj sa oklamať. Na úradoch nic-len na SP odovzdat PN-musi byt aj potvrdena od zamestnávateľa aj ten musi mať info,ze si PN. Môžeš poberat aj PN aj RP.

emchuana
autor
23. feb 2018

@evittam ďakujem krásne za info 🙂

vanda2012
25. feb 2018

po skoncení MD som v ochrannej lehote na PN. Viete poradiť, ak by sa mi ukončila PN , na ktorú ma vypísal obvodný lekár a zároven by som sa hned na druhý deň dala vypísať na novu PN od gynekologicky---mala by som aj nadalej platenú PN, alebo by mi uz padol nárok na platenú PN

tina_20
4. mar 2018

Prepáčte že sa tu pletiem 🙂 ale chcem sa spýtať keď ste na RD a dáte sa ne PN tak dostávate peniaze aj s PN aj s RD??

evittam
4. mar 2018

@tina_20 Pokial PP trvá tak ak chces aj RP aj PN tak musíš nastúpiť na PN do 7dni od skoncenia MD, inak nie. Alebo by sa muselo obnoviť NP.

tina_20
4. mar 2018

Takže keď mi teraz 3.3. Skončila MD môžem ísť do 10.3* na PN a tak budem dostávať rodičovský a PN? Prepáčte pýtam sa ako hlúpa 🙂

tina_20
4. mar 2018

A ešte ak smiem sa spýtať. Ak by som šla na PN. Do tých 7 dní. A bola by som na PN celý mesiac tak mi príde PN za celý mesiac aj s RP?

evittam
4. mar 2018

@tina_20 Ano, pokial PP trva. Ano pride ti aj PN aj RP. A pozor PN v tomto prípade plati od prveho dňa SP.

tina_20
4. mar 2018

A keď to platí SP je to nejaký problém alebo mam si dávať na niečo pozor? A môžem PN odovzdať na sociálnej zároveň v tedy ako pôjdem ukončiť MD?

evittam
4. mar 2018

@tina_20 Nie na nic. Doklad o PN musis mat potvrdený od zamestnávateľa az potom ho môžeš odovzdať na SP. Ty neukoncujes MD len si ides pre potvrdenie od kedy do kedy si bola na MD kvôli vybaveniu RP.

vive
14. mar 2018

na ako dlho vypisuje obvodny PN (zvycajne) kedze je to v ochrannej lehote, je tam nejaky casovy limit ako dlho moze poberat RP aj byt na platenej PN ?

vive
14. mar 2018

viem, ze je to zakazdym individualne vzhladom na stanovenu diagnozu dr ale ci je nejaky obmedzeny cas subezneho poberania aj PN aj RP

evittam
14. mar 2018

@vive Nie

bronislavka
22. máj 2018

Dobrý deň chcem sa opýtať či platí ochranna lehota aj keď mi počas MD skončila pracovná zmluva ?teraz by som mala prejsť na RD a súčasne aj na PN zo zdravotných dôvodov aby som mala nárok musí byť pretrvávajúci PP?

evittam
22. máj 2018

@bronislavka Ano. Narok na PN je do 7dni od skončenia PP.