Materská a zároveň doktorantské štúdium

frenkiss
25. máj 2015

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, nakoľko v tejto veci mi chýbajú potrebné veci. V septembri ak ma zoberú by som bola študentkou doktorandského štúdia, ale zároveň by sme chceli popracovať už na miminku. 🙂 Chcem sa opýtaťt, keď pôjdem na materskú, ráta sa mi vysoká škola ako zamestnanie? Koľko peniažkov by som dostavala počas materskej? Je tu niekto kto študuje 3 stupeň a zaroveň je na materskej?Alebo niekto kto mi vie poskytnúť informácie? Ďakujem

scarlett1410
25. máj 2015

Ahoj z doktorandskeho sa ti materska bohuzial nerata. Ja cakam v juni babatko a v doktorandskom budem pokracovat aj ked sa narodi.

luliu
25. máj 2015

@frenkiss dostala by si len rodicovsky prispevok cca 200 Eur. Doktorantura je studium, zarobok je stipendium, nie plat. Na matersku narok nemas, ani na podporu v nezamestnanosti po skonceni a pod.

frenkiss
autor
25. máj 2015

Dakujem baby,ale stupendium na doktoradnske by som dostavala+ rodicovsky prispevok ano? Nieje problem to dostavat naraz?

frenkiss
autor
25. máj 2015

A este som zabudla napisat, ze na doktorandske nastupim az v septembri ale praxujem na zakladnej skole, na pol roka ako dobrovolna prax. Toto mi nepomoze,aby som dostala matersku? @luliu @scarlett1410

luliu
25. máj 2015

@frenkiss stipendium budes dostavat ked budes chodit do skoly. Ked budes doma s babom budes dostavat len RP - budes mat prerusene studium

luliu
25. máj 2015

@frenkiss ak bude s babom napr. tvoja mamina a ty budes chodi do skoly budes dostavat aj aj. Pol roka v praci - nemas narok na matersku

frenkiss
autor
25. máj 2015

@luliu Takže môžem byť študentka denneho študia a zároveň aj poberať ročovský príspevok, keď budem dostavať štipendium.? Ja mam odpracovane viac,ale všetko len na dohody, bo som bola stále študentka.

luliu
25. máj 2015

Ano. Ak by si bola normalne zamestnana tiez mozes pracovat a brat RP

frenkiss
autor
25. máj 2015

@luliu Ďakujem

scarlett1410
25. máj 2015

Neviem ake mas narocne phd, ale ja si to chcem zariadit aby som nemusela prerusit..maleho mi zatial kym budem v skole niekto postrazi..poznam dve doktorandky ktore to tak maju..je to sice narocnejsie ale zvladaju.. materska sa ti rata ak s platis zdravotne..myslim ze dakych 270 dni to musi byt..

mooncik
25. máj 2015

bolo to pred styrmi rokmi, tiez som to riesila. A predtym, ako som chcela nastupit na matersku, tak zhruba 9 mesiacov pred otehotnenim som platila socialne poistenie. (tie doby si uz nepamatam ale aspon priblizne) Ako doktorand nie si socialne poistena, takze si to musis zaplatit predtym a potom dostanes materske podla toho, aku velku ciastku si si platila. Urcite sa chod popytat nejakej tety do socialnej poistovne 🙂 Takze narok na matersku mas len ak si platis tych 9 mesiacov. ak neplatis, dostanes namiesto materskej rodicovsky prispevok, co je nejakych 200e.

frenkiss
autor
25. máj 2015

@mooncik a keď pracujem na základnej škole,ale cez úrad práce ako dobrovoľná prax tak to tiež niesom sociálne poistená? 🙂 Ak nie, tak ked planujeme coskoro pracovat na miminku, tak ked budem si platit to socialne poistenie pocas tehotenstva tak sa mi to rata teda? A ked som mala do teraz nejake brigady pocas studia, som bola normalne prihlasena.To sa nerata?

mooncik
27. máj 2015

@frenkiss no to neviem, riesila som doktorandske studium, takze som hovorila za seba...v kazdom pripade sa podla mna urcite sa rata, ked si platis dobrovolne....niektore baby si pred otehotnenim platili a dostali aj zo zamestnania aj z toho, co dobrovolne platili, vtedy to vyslo ako normalna vyplata....ale viem, ze to mali rusit, tak neviem...no ja som mala len to dobrovolne

luliu
27. máj 2015

@mooncik dnes sa neoplati doplacat si. Uz je inak nastaveny system
@frenkiss

mooncik
27. máj 2015

@luliu ved to som si nebola ista...vdaka za info 🙂

mooncik
27. máj 2015

riesila som to nejake 4 roky dozadu, tak uz je zrejme vsetko inak....