Materská a živnosť. Môžem stále faktúrovať?

lusi96
4. jún 2020

Ahojte, od januára 2018 mám otvorenú živnosť,plus popritom som mala nejaké dohody otvorené. Teraz som bola od februára na PN, takže príjmy zo živnosti som mala nulové, odvody som neplatila, v utorok som bola na sociálnej odovzdať žiadosť o materskú, zatiaľ mi dali len takú informáciu, že mám na ňu nárok. Živnosť aj dohodu som chcela zrušiť v deň nástupu na PN, ale pracovníčka mi poradila aby som si obe nechala, že sa mi to potom ráta tie dní do ďalšej materskej, keby sa pritrafilo ďalšie bábätko, že odvody počas materskej neplatím. Moja otázka znie : keďže živnosť nechávam otvorenú, môžem fakturovať firmám? Čiže môžem mať nejaký príjem a neohrozí to výšku mojej materskej?

s_a
5. jún 2020

Áno, aj ja si plánujem nechať otvorenú životnosť a ak mi to bábätko a firma umožní tak pracovať na poloviny úväzok

mogaa
5. jún 2020

@lusi96 ak si si nepozastavila živnosť tak ano môžeš ďalej podnikať aj počas materskej a RD.....

lenka1907
17. jún 2020

smiem sa spytat ci to plati aj keby ide otec zivnostnik na MD? manzel sa bol dnes informovat v SP a mu povedala pani ze nemoze fakturovat tak teraz neviem sko to je.?🤷‍♀️🙏🏻