Materská dovolenka a práca na dohodu

petrowna
16. dec 2014

Mozem pracovat na dohodu pocas materskej dovolenky?su nejake obmedzenia do kolko mozem zarobit? pracuje niektora z vas takto na dohodu pocas materskej? dakujem za odpovede 😉

dena1973
16. dec 2014

@petrowna Pri poberaní materského je možné pracovať, ale nie na tú istú pracovnú zmluvu z akej si uplatňuješ materské. Ak si na rodičovskom príspevku, tak tam sa to už nesleduje....môžeš nastúpiš aj do toho istého pracovného pomeru....

petrowna
autor
16. dec 2014

@dena1973 som na materskej dovolenke a chcela by som pracovat na dohodu u ineho zamestnavatela,takze si ma potesila 🙂 a nevies ci je stanovena hranica zarobku ?

levma
16. dec 2014

@petrowna ked si na materskej, pracovat nemozes...ak budes mat akykolvek prijem, prides o matersku. aj si na rodicovskej, mozes pracovat na dohodu. max. 350 hodin pre jedneho zamestnavatela. prijem nie je obmedzeny.

petrowna
autor
16. dec 2014

@levma ja som nasla ze na dohodu sa moze...tak neviem 😒

alicka850
16. dec 2014

@petrowna musi ti dat suhlas aj tvoj zamestnavatel,ak ides robit na dohodu u ineho zamestnavatela.

evita68
16. dec 2014

@levma nemáš pravdu, môže pracovať aj počas MD, dena1973 má pravdu..

@alicka850 nemusí, iba ak by zamestnávateľ, u ktorého bude na dohodu, mal taký istý predmet činnosti, ako prvý

alicka850
16. dec 2014

@evita68 to mas pravdu 🙂 Predpokladma,ze ak ide mamicka do prace este pocas MD,asi je kvalifikovana a robi nejaku specializovanu pracu,takze ten predmet cinnosti bude podobny 🙂 Ale mozem sa mylit 🙂

petrowna
autor
16. dec 2014

@alicka850 takže ak to bude úplne iná činnosť tak môžem pracovať? Kto sa má v tom vyznať :(

alicka850
16. dec 2014

Ci mozes pracovat,to neviem,k tomu sa vyjadrovali baby vyssie. Ak mas normalnu prac. zmluvu u povodneho zamestnavatela,a chces obit na dohodu inde,potrebujes suhlas zamestnavatela ak ma rovnaku cinnost ako ten trvaly zamestnavatel. To plati aj mimo MD.

levma
16. dec 2014

@evita68
@dena1973
@petrowna pardon.ospravedlnujem sa za zlu informaciu

evita68
16. dec 2014

@petrowna môžeš

petrowna
autor
17. dec 2014

@evita68 a je nejaké obmedZenie do koľko môžem zarobiť? 🙂

evita1233
17. dec 2014

nieje ziadne obmedzenie , ja som pracovala aj pocas MD a pracujem aj teraz pocas RP, minuly rok som pracovala na dohodu no teraz mam riadne zmluvu ... Ty mas akurat ten problem ze chces zrejme pracovat inde ako mas zmluvu , do toho sa uz nevyznam ale zrejme to budes musiat riesit s tvojim zamestnavatelom ale co sa tyka MD alebo RP mozes zarobit kolko chces nevezmu ti ho 🙂

evita68
17. dec 2014

@petrowna žiadne obmedzenie nie je..

petrowna
autor
17. dec 2014

@evita68 ja uz v podstate zmluvu nemam nikde,prepustili ma...uzt len beriem matersku zo zamestnania...takze si ma potesila 🙂 a nejako specialne si to hlasila na nejakom urade ze popri MD aj pracujes? ci to urobil zamestnavatel u ktoreho pracujes na dohodu?

mana85
17. dec 2014

@petrowna Ja pracujem na dohodu od začiatku rodičovskej dovolenky u zamestnávateľa kde mám trvalú pracovnú zmluvu s ktorej som šla na materskú .. nie je tam žiadne obmedzenie aspoň nie pre Teba ako zamestnanca ale zamestnávatelia radi špekulujú s platmi za ktoré už po novom musia aj za dohodárov platiť odvody čiže oficiálne Ti dá čo najmenej a ostatne na ruku prípadne iný účet ... Keď treba peniaze je to jedno ako ich dostaneš akurát že Ti to pokazí maródku , ďalšiu nadväzujúcu materskú a čokoľvek iné s čoho Ti budú musieť vypočítať priemer zárobku . Dobre je ak by si mala " väčší " plat a teda by Ti s neho vychádzalo platiť si dobrovolné poistenie neviem aká je presná suma za najmenší balíček poistenia no isto sa to oplatí, pokiaľ teda je s čoho si to platiť ...

petrowna
autor
17. dec 2014

@mana85 dohoda sa nerata ako zarobok pre vypocitanie priemerneho zarobku pre urcenie PN,materskej... ? nie?

makromolekula
17. dec 2014

@petrowna zaujima aj mna

levma
17. dec 2014

@petrowna
@makromolekula ked pracujes na dohodu a si PN mas narok okrem rodicovskej aj na osetrovne. tiez si moze navysit aj pripadnu buducu matersku, zalezi vsak od konkretneho pripadu. su tam nejake podmienky, ktore musia byt splnene. teraz hovorim o praci na dohodu pocas rodicovskej.

dena1973
17. dec 2014

@petrowna Môžeš pracovať popri poberaní materského, ak to bude u iného zamestnávateľa. Ak keby to bolo u toho istého aj tak by si mohla pracovať ale na novú pracovnú zmluvu. A čo sa týka výšky, tak to ohraničené nie je.

mana85
17. dec 2014

@petrowna ráta sa to to áno ...

lauraaaaaa
4. apr 2017

ahojte, poradte aj mne.Prosím.Som vedená na urade práce a zamestnala som sa na dohodu od 7.12 .2017 a do 3.3.2017som robila .potom od 4.3 2017 do teraz u jej muza na inej adrese.dostanem matersku,poprípadeako to je s materskou na urade.asi sa nemá vyznam vypisovat doktorom na matersku.a dohods zanikne-?alebo ako to je.

evittam
4. apr 2017

@lauraaaaaa Ak nesplnis podmienku 270dni NP za posledne dva roky pred porodom tak nemas narok na MD. Co bolo od 9/2015-9/2017.
Ak dohoda trva tak to este mozes stihnut-270dni splnis 2.9.2017,teda ak si bola nezamestnana cele obdobie od 9/2015-7.12.2016 a este zalezi aka je to dohoda-musi byt na pravidelny prijem. Ty si mozes este cisto teoreticky zariadit aj max.MD. Len daj viac info.