Materská dovolenka - bolo by možné počítať ju z nového zamestnania?

luciii98
20. apr 2021

Dobrý deň chcela by som sa poradiť... 11.8 nastupujem na materskú dovolenku. Mam na ňu nárok mam odrobenych 270 dní za posledné dva roky aj som v ochrannej lehote, lenže som mala naposledy v roku 2020 dosť zlu zmluvu takže by mi vyšla dosť mala materská.. Keby sa ešte teraz zamestnam niekde na minimalne 90 dní bude sa mi materská rátať z tohto nového zamestnania? Ďakujem pekne 😊

mogaa
20. apr 2021

@luciii98 ano ale musíš tam odrobiť minimálne 90dní - teda nielen mať aktívne NP(bez PN a OČR)

luciii98
autor
20. apr 2021

@mogaa tak super. Jasne normálne tam budem zamestnaná až do dňa nástupu na materskú a určite nepôjdem na PN ani nič podobné..tak ste ma potešili svojou odpoveďou ďakujem krásne 😊

laurika1432
20. apr 2021

Áno keď máš nový pracovný pomer a robíš tam minimálne tých 90 dní tak sa potom ráta materská z toho platu 🙂

petamich
20. apr 2021

@mogaa a nepripravi sa o cast penazi? lebo tym padom na matersku nastupi neskor ako 6 tyzdnov - hypoteticky ak sa zamestna 1.5. a pre zjednodusenie vypoctu bude mat 90 dni do 31.7., tak na matersku nastupi 2 tyzdne pred porodom a tym padom sa o 4 tyzdne pripravi

"Ak sa rozhodnete na materskú dovolenku dobrovoľne nastúpiť neskôr ako 6 týždňov pred pôrodom, materská dovolenka sa vám skráti - odo dňa pôrodu na 28 týždňov"

neviem ako velmi sa autorke podari navysit si DVZ pre ucely vypoctu vyssej materskej ale teda treba asi aj toto zobrat do uvahy @luciii98 ze o tie 4 tyzdne cca. prides

gupka1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gupka1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciii98
autor
21. apr 2021

@petamich ja budem zamestnaná do dňa nástupu na materskú takže do 11.8.. Tak neviem co tým myslíte že sa pripravím o nejaké peniaze..ja mam termín 22.9 takže na materskú nastúpim 6 týždňov pred pôrodom..

petamich
21. apr 2021

@luciii98 ja som sa prepocitala 😂 myslela som, ze 11.8. je porod ale ak 11.8. je nastup na matersku vsetko je poriadku - stihlo by sa aj tych 90 dni aj klasicky natup na MD 6 tyzdnov, ospravedlnujem sa za zmatky

luciii98
autor
22. apr 2021

@petamich pohode nič sa nedeje 😁