icon

Materská dovolenka po 1.1.2011. Ako to bude ?

avatar
nibiru
30. nov 2010

ahojte citala som novy cas a tam bolo napisane ze materska sa predlzujeod 1.1.2011 na 34tt a plati to aj pre mamicky ktore nastupili na MD pred tymto datumom.mne konci materska 22.12.2010 plati to aj premna ?co ak ju nechcem mat predlzenu?premna je vyhodnejsie nastupit na rodicovsky kedze este o chlp stiham ten zviseny 256€...da sa to vobec ze odmietnem ist na tu predlzenu alebo to budu automaticky predlzovat?dakujem za odpovede

avatar
vivika2
30. nov 2010

a mna by zaujimalo ako to bude so slobodnymi mamickami ked materska pre vydate sa predlzuje z 28 na 34 tyzdnov....tak mne by mohli dat aj na rok 😅....alebo na cele tri a ten smiesny jednotny prispevok nech si nechaju oni..... 😵

avatar
kvetinka211
30. nov 2010

no tak ako som to pochopila ja, tak teba by sa nova materska nemala tykat aj keby si chcela (kedze materska ti skonci este pred tym, nez zacne platit ten zakon) a mala by si mat ten 256e prispevok do 20 mesiaca veku babatka ...

avatar
kaktusik007
30. nov 2010

@nibiru - nemas ako ist na predlzenu matersku, kedze ako sama pises materska ti konci 22.12.2010... ty pekne od 23.12.2010 nastupis na rodicovsky, ale ziadost si podaj co najskor, skus aj hned teraz 😀 pretoze v prechodnych ustanoveniach sa pisu veci aj take, ze by ta ten zvyseny rodicak 256€ mohol minut... proste istota 😉 .. ono je to takto - mamicka, ktorej konci materska po 01.01.2011 vratane, tak tej sa matesrka predlzi o 6 tyzdnov plus na tie tyzdne jej matersku aj zvysia - zo sucasnych 55% na 60%.
mamicky, ktore maju priznanych 256€ do 31.12.2010 ( a tu je u teba kamen toho urazu, pretoze ak si podas ziadost o rodicak od 23.12.2010 az niekedy v decembri, tak to do 31.12.2010 rozhodnut urcite nestihnu) tak tychto 256€ priznanych mat budu po cely cas

@vivika2 nie, materska pre slobodne mamicky a pre mamicky viacerciat sa nepredlzuje, vsetka dlzka sa zjednocuje... akurat mamicky viacerciat sa vraj mozu tesit na nejake priplatky, ake, to ministerstvo este nezverejnilo

dalsia vec, negativna... mamicky na rodicovskej, ktore znova nastupia na matersku, budu mat matersku len z minimalnej mzdy... aj ked predlzenu o par tyzdnov a s vyssim percentom, ale bude to menej este ako je teraz zvyseny rodicovsky na prve dieta... 😠 😠 😠

vsetko toto len za predpokladu, ze prejde zakon tak ako ho odporucil gestorsky vybor nrsr socialneho poistenia zo dna 29.11.2010 😀