Materská po rodičovskej predĺženej

lucinka76
27. jan 2021

Prosím potrebujem poradiť..
Som na predlzenej rodičovskej kvôli pamdemii.
No nastupujem na materskú na ktorú neviem či mám nárok nikto mi nevie ešte nič povedať. Som nezamestnaná. Neviete či sa bere ako reťazovy pôrod keď takto idem z rodičovskej na materskú? Dcéra uz 3 roky mala.
Viem že by som mala aj na upsvar zrušiť rodičak ale momentálne nemôžem ostať bez peňazí ak by mi materská nevyšla. Na druhej strane tiez neviem či nebude potom problém s materskou keď som to neohlasila dalej. Papier o materskú som poslala do socialnej. Ale ešte ma tam nemajú evidovanu. Vraj majú na to 60 dní na vyjadrenie no ja do vtedy aj porodim ak to bude tak dlho trvať. Ak by mi vedel niekto poradiť ako je to najlepsie spraviť budem vám vdacna. Keďže socialna aj urady sú zavrete po telefone mi toho moc nepovedia. Dakujem

draik
27. jan 2021

Na materskú možno nárok ani nemáte, závisí od toho kedy skončil PP. O reťazový pôrod určite nepôjde. RP sa vypláca spätne, čiže čas ešte je. Inak čo by ste robili, keby nebol pandemickyý RP?

lucka_ke
27. jan 2021

dôležitý je dátum skončenia pracovnej zmluvy a či si otehotnela ešte počas trvania PP (či si v ochrannej lehote)

lucinka76
autor
27. jan 2021

@draik neviem čo by som robila keďže dcéru nezobrali do škôlky a nemam ju u koho nechat

juliatriscova
27. jan 2021

@lucinka76 kedy ti skončil PP? si v ochrannej lehote? reťazový pôrod to nie je....

lucinka76
autor
27. jan 2021

@juliatriscova skončil mi pri prvej dcére keď som bola tehotná. Tak podľa toho čo tu píšu materskú nebudem mať.

juliatriscova
27. jan 2021

@lucinka76 tak v tom prípade nie.........