Materská, rodičovský a tehotensky príspevok

21. okt 2023

Dobré ráno.
Celý minulý rok som pracovala na dohody,až do januára tohto roku.
Potom som bola na úrade práce 3 mesiace,poberala som podporu (minimálnu 100€ )od mája do konca septembra som mala normálnu pracovnú zmluvu ale na dobu určitú..Od septembra som PN ,som aktuálne tehotná,13 tt...pn ma nechala obvodná ,kôli nevoľnosťiam ,no môže má nechať už len tento mesiac.Ist sa evidovať na úrad práce alebo ak mám možnosť sa zamestnať ešte na dohodu tak urobiť tak?z dohôd som mala odvádzane do zdravotnej aj do sociálnej poisťovne..bola som sa na to pýtať kôli tej podpore minulý rok...pracovala som od 9-2020 do 9-2021 potom som bola do konca roka pn ,2022 tie dohody až do januára a od mája do konca septembra normalna prác zmluva...budem mat nárok na tehotensky príspevok?prípadne na vyšší rodičovský príspevok? ďakujem (snáď som to napísala zrozumiteľne)

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska9999
21. okt 2023

Ak máš 270 dní nemocenského poistenia za posledné 2 roky (čo by si teda mala mať, ak si celý minulý rok pracovala ), tak by si mala mať nárok aj na matersku. Podľa mňa si v ochrannej lehote, keďže zmluva ti skončila koncom septembra a teraz si v 13tt, takže podľa mojich výpočtov si bola už tehotná keď ti skončila zmluva. Či ? Mala by si mať teda nárok na materskú z ochrannej lehoty, taktiež tehotenský príspevok, po skončení materskej na vyšší rodičovský príspevok

autor
21. okt 2023

@lenuska9999 áno, otehotnela som ešte počas pracovného pomeru.