Maximálna materská 2022 a postup

lucii54
9. aug 2022

Ahojte chcem sa Vás skúsenejších opýtať ako to vlastne chodí s touto maximálnou materskou. Som v 8tt, koncom marca 23 mám rodiť, pracujem na TPP skoro dva roky, takže na materskú mám odrobené. Zmluvu mám len na dobu určitú - a to na každého pol roka (oni vedia prečo to takto robia) to znamená do konca novembra 2022. Ja sa len chcem opýtať či to takto funguje alebo je to naozaj také primitívne. Skonči v novembri zmluva, v decembri januári a februári (90dní) zaplatím maximálne odovody u nového zamestnávateľa, a v marci nastúpim na materskú. To je akože celý postup? Keby som mala v okolí niekoho kto mal maximalnu materskú tak sa spýtam ale nepoznám nikoho. Ak tak ma vyvedte z omylu 😂 vďaka za všetky odpovede

ninka99865
9. aug 2022

@lucii54 a jajaj ukameňujú ta tu, ako ides zneužiť systém 🙈🤣 ale áno, len počas tých 90 dni nemôžeš byt pn ani nič.. a lepšie si je dať aspoň 100 dni, ako presne 90 - menej napadne.
Ja to tiež takto plánujem, takže držím prsty 🍀

lucka_ke
9. aug 2022

teoreticky áno, ale nevieš či nebudeš v nemocnici, či sa dieťatko nenarodí skôr, môže sa stať čokoľvek, niekedy veci nejdú podľa matematických vzorcov

lucii54
autor
9. aug 2022

@ninka99865 platíl celý život zdravotné a sociálne.. každý svojím spôsobom zneužíva štát sú PN boli pandemické OČR.. mne je to jedno.. keď chcú mať materskú 500€ nech majú.. ale sú aj iné cestičky..

lucka_ke
9. aug 2022

a teda ako ti radí pani vyššie - nie presne 90 dní, ale určite viac, aby to SP nepovažovala za účelové

lilinka126
9. aug 2022

@lucii54 Akoze pozri, to nie ze ty odides z prace ale tebe oni nepredlzie zmluvu, tak mas dve moznosti alebo "cucat" stat z pn alebo si zohnat "pracu" s maximalnými odvodmi.. neries ked niekto bude hejtovat.. V dnesnej dobe sa treba obracat vsetko ide hore stat na to kasle... si sikovna vies sa vynajst preco to nevyuzit? drzim palce 👍

bublinka1426
9. aug 2022

@lucii54 mne sa paci ako si napisala ze platis cely zivot odvody, jak keby si mala 60 :D a pises ze mas dva roky odrobene ...nic v zlom..a ked tento stat je tak na hlavu postaveny, ze dovoli ho takto zneuzivat, to je aspon vizitka, o com je cele slovensko a jeho vlada. smutne

lucii54
autor
9. aug 2022

@bublinka1426 štat ti nepômože ešte ti aj zobere 🙂 mne je to jedno čo si vy o tom myslíte, zrobilo to už xy párov a nik nemal s tým problém 🙂 to že vy ste to asi nevyužili lebo ste nechceli alebo nevedeli to mňa už nezaujíma, sú možnosti a sú verejne dostupne tieto informácie 🙂

31silvia12
9. aug 2022

@lucii54 len si daj pozor, aby si nedopadla ako ja..napodobne som mala prac.pomer na dobu urcitu..skoncil pocas tehu..zostala som na PN..nasledne materska, rodicovska..ktora mi v juli skoncila a bum..nemam narok na podporu, kedze sa nemam kam vratit..a pritom som od skoly hned zacala pracovat..odrobenych skoro 18 rokov a nemam narok na nic..pretoze tym ze mi skoncil prac.pomer, tym nemam zaratane nic ine..len cca pol roka co mi vychadza akoze odpravovane min 2 za posledne 4..cele na hlavu tento system..ked mas novu pracu, tak to bude ok..len ja som zo zdrav.nemohla ist do dalsej prace, resp.mi "znova"nepredlzil povodny zamestnavatel..

chadkroeger
9. aug 2022

Ale pozor, nová zmluva musí byť u iného zamestnávateľa

veronikaszabova
9. aug 2022

@31silvia12 o podporu si mala poziadat do 2 rokov od skoncenia PP.

zmrzlinka2021
9. aug 2022

@bublinka1426 a potom tu kazdy nadava na politikov.

No s takymto narodom nič lepšie ani mať nemozeme.... Slovensko este nedospelo do stadia, ze by sme si vedeli spravovat veci...

simonka15513
9. aug 2022

@lucii54 tak ako pises 🙂 ja som este po skonceni materskej isla hned na marodku a poberala som rodicak plus vysoka marodka ;)

ninka99865
9. aug 2022

@lucii54 ešte u iného ZL to musí byt.. ja to plne podporujem treba si pomôcť ako sa len dá 🙂

darkswan
9. aug 2022

@zmrzlinka2021 asi tak, kolko si tu vykrylo prazdniny pandemickymi ocr a kde je ta pandemia? mozu byt vsetci stastni, ze je tu stale zopar chudakov co fakt robia a tahaju to tu

ankare
9. aug 2022

@lucii54 máš správu,Lucka. 🙂

zmrzlinka2021
9. aug 2022

@darkswan
ved to principy socializmu - trestat poctivych a pracovitych ludi

31silvia12
9. aug 2022

@veronikaszabova ved v pohode..mna to ani len nenapadlo..to nejako skumat v ZP..bola som si vedoma ze som no stop predtym pracovala..tehu som mala samy problem..takze ani ma to vo sne nenapadlo..a teraz ked by som ju potrebovala proste nemam narok..co uz..

sunsun11
26. aug 2022

Ano, funguje to tak. Moje kamosky, takmer vsetky to tak robili.... zamestnaj sa min.na 3 mes inde a plat najvyssie odvody. Je to tak nastavene, tak preco to nevyuzit??? Keby to tak nechceli, uz davno by to zrusili takze jasne, funguje to a vela bab to vyuziva

saxana000
2. feb 2023

@sunsun11 ahoj a vsetky kamosky prechadzali do inej firmy alebo sa da ostat u povodneho zamestnavatela na inu zmluvu a inu pracovnu poziciu?

chadkroeger
3. feb 2023

@saxana000 musi byt novy zamestnávateľ