MD a skoncenie PP

kikusinna
29. nov 2018

Dobry vecer, chcem sa opytat mam PP na dobu urcitu do 31.8.2019. Zistila som, ze som tehotna takze rodit budem koncom jula zaciatkom augusta, ak vsetko dobre dopadne. Ale moze mi zamestnavatel predlzit zmluvu na dobu neurcitu, aj pocas materskej? Z ludskeho hladiska by mohol nie je to zakazane je to cisto na dohode zamestnankyne a zamestnavatela, ci? Dakujem za nazor.

lula313
29. nov 2018

@kikusinna predĺžiť by mohol. Ja som napr. mala zmluvu na dobu určitú do 31.12.2016, ale keďže si má chceli zaviazať, tak už v septembri mi dali podpísať zmluvu na dobu neurčitú. Avšak, ktorý zamestnávateľ by to spravil? Zo zákona by ti musel držať miesto, ty sa mozes hocikedy vratit, zatiaľ čo na tvoje miesto bude musieť zamestnať niekoho iného a ten človek mu môže zostať visieť ako nadbytočný a tiež sa ho nevie z jedného dňa na druhý “zbaviť”, aby ho to nič nestalo..

kikusinna
autor
30. nov 2018

@lula313 vsak by noveho prijal na zastup pocas MD a RD cize by dany clovek nezostal nadbytocny.

lula313
30. nov 2018

@kikusinna Ano, jedine by ho mohol zmluvne prijať ako zástup na MD/RD, ale otázka, ktorý človek by mu taku zmluvu podpísal, keďže keď má takúto neistú zmluvu, dotyčný by mohol mat problem pri bráni úveru/hypotéky. A nechcem urážať ženy na MD, ale sama vidim na sebe, že ten pobyt doma úplne cloveku neprospieva. Robila som väčšinu dňa v Exceli, kde som pouzivala shortcuts(skratky), teraz som si chcela niečo spravit v Exceli a na dosť z nich som si nespomenula a to chcem byt doma dalších 5 rokov a keďže som väčšinu dňa pouzivala anglictinu, dosť sa bojím, či dosť nepadnem úrovňou dole..🙈 a ani riziko OCRiek sa zamestnávateľovi do buducna pacit nemusi..