Môže ísť manžel na materskú?

nikolenka29
24. mar 2018

ahojte, chcela by som sa informovat, ci nemate niekto skusenost, mam 25 mesacnu dceru v septembri bude mat 2 a pol roka, moze ist manzel na matersku pokial nedovrsi 3 roky? nakolko ja sa vraciam naspat do prace a popripade sucasne ako by bol manzel na materskej ci by mohla chodit do.sukromnych jasli alebo skolky? dakujem

sorciera24
24. mar 2018

ano, vsetko, co pises, je mozne

nikolenka29
autor
24. mar 2018

@sorciera24 dakujem. a prosim nevies mi poradit? tam sa uz na jasle neposkytuje prispevok od statu? tak ako by to bolo v pripade kebyze idem do prace, muz zostava v praci taktiez , a mne zoberu rodicak a daju prispevok 270e na jasle..

ajka0207
27. mar 2018

Rodicak mozes poberat aj ked chodis do prace, prispevok na jasle dostanes, ale moze byt nizsi ako 270 eur (to je maxilna vyska) a dieta musi naozaj chodit do jasli. Ak budes mat príspevok na jasle, nebudes mat rodicak.

nikolenka29
autor
28. mar 2018

@ajka0207 ja nebudem mat rodicak kedze idem do prace. Manzel bude poberat matersku.

ajka0207
30. mar 2018

@nikolenka29 aha, tak ked ma manzel matersku, tak ty nemas rodicak. Ja som to myslela tak, ze ak by ste obaja pracovali, tak na rodicak narok mas.

sasesoe
30. mar 2018

@nikolenka29 nie je mozny subeh dvoch davok - materska a rodicak/prispevok. Ale manzel moze popri md pracovat bud inde alebo aj u toho isteho zam.ale na inu zmluvu a na inej pozicii. Treba si spocitat, co sa oplati viac.. pozri aj podobne temy tu.