Môžem ísť z rodičovskej do práce a potom späť na rodičovskú?

cukrinka004
15. okt 2012

Zdravím chcela by som sa opýtať, viete mi niekto poradiť? Mám byť na rodičovskej ešte rok a pár mesiacov. Môj drahý ostal bez práce a nevie si nájsť novú. Potrebovala by som vedieť či môžem nastúpiť na cca 2 mesiace do práce a potom sa vrátiť späť na rodičovskú keď bude mať zas prácu? Máte s tým niekto skúsenosť. Záleží to len na ochote šéfa...či? Ďakujem 🙂

momobobo
15. okt 2012

ahoj momentálne môžeš pracovať aj popri poberaní rodičovského príspevku koľko chceš. poprípade môže ísť na rodičovský manžel a ty môžeš pracovať, alebo môžeš prerušiť rodičovský príspevok a potom sa opäť vrátiť. A samozrejme to záleží či chceš ísť do pôvodného zamestnania či do nového a či je šéf ochotný ťa zobrať na tak krátku dobu. Najlepšie je to vyriešiť nejakou brigádou v tvojo prípade asi.

mirreckall
15. okt 2012

kamoške tvrdili, že sa to nedá.... už to potom ale ďalej neriešila, lebo muža má na invalidke, tak nastúpila.... či je to tak naozaj neviem...

anka1283
15. okt 2012

jasné, že sa to dá takto kombinovať ...len dohodnúť sa so šéfom 🙂

ivuska027
15. okt 2012

popri rodicovskej mozes robit bez problemov. To staci len oznamit, nic nemusis prerusovat. Peniaze ti pobezia do 3 rokov dietatka. Je len na zamestnavatelovi, ako ti vyjde v ustrety, ale s uradom nie je problem 😉