Môžem poberať opatrovateľský a rodičovský príspevok naraz?

lenciacik
29. okt 2013

som na predlzenej rodicovskej a mam opatrovatelsky prispevok na staru mamu. socialky mi to vyplaca spolu. nemoze sa mi stat ze to budu odomna potom vymahat spatne ak to nieje dovolene? dakujem za radu 🙂

simca06022011
29. okt 2013

zo sociaky mozes poberat vsetko co ti prinalezi, pokial viem aj ked je to viac prijmov... cize podla mna to nebudu ani vymahat.

0604katka
29. okt 2013

Mozes svagrina to takto pobera

wendy95
29. okt 2013

Aj ja som na rodičovskom a poberám opatrovatelský za babku,máš nárok a nikto ti nič nemôže zobrat 😉

dominika3007
14. jún 2017

Ahojte chcem sa opytat poberam rodicovsky a chcela by som si vybavit opatrovatelsky na babku kedze jej uz zdravie nesluzi a staram sa uz o nu dva mesiace a pocula som o tejto moznosti viete mi poradit ci mi ho daju a co mam pre to urobit?? Dakujem

svetkaadamko
14. jún 2017

@dominika3007 ahoj, takže pokiaľ viem, môžeš poberať aj rodičovský aj opatrovateľský. Poviem úprimne, je to vybavovanie na pevné nervy 🙂 neviem či ti vypíšem úplne všetko čo k tomu treba, ale posnažím sa. V prvom rade musíš ísť na svoj ÚPSVaR a dajú ti tam tlačivo "Žiadosť o peňažný príspevok na opatrovanie", k tomu je ešte tlačivo "Vyhlásenie o majetku", plus ti k tomu dajú tlačivá, ktoré vezmeš k lekárovi a ten ti musí potvrdiť aké má babka diagnózy, nie staršie ako 6 mesiacov, okrem toho ti treba preukázať váš príbuzenský vzťah, teda predložíš svoj rodný list, ak si vydatá, tak aj sobášny, kvôli priezvisku, nie som si istá či prikladáš aj potvrdenie o tom, že poberáš RP, ale keďže to vybavuje UPSVaR, tak si to tam môžu sami doložiť. Keď to budeš mať všetko komplet, podáš si žiadosť a čakáš na predvolanie na posudkovú a tam posúdia, či má babka nárok na opatrovanie alebo nie.

svetkaadamko
14. jún 2017

@dominika3007 najlepšie je mať lekárske správy hlavne od odborných lekárov a čím viac, tým lepšie. Ale všetko musí byť podložené, čiže ak ti napríklad všeobecný lekár potvrdí tlačivá a uvedie diagnózy, ktoré babka má, musí to byť podložené nálezmi od odborných lekárov.

dominika3007
16. jún 2017

Jasne to mame vsetko podlozene a inak ked mam to vsetko tak by sa to malo dat??? Dakujem

svetkaadamko
16. jún 2017

@dominika3007 no tak keď ťa predvolajú aj s babkou na posudkové, oni rozhodnú, či budeš mať nárok.

trescinka
12. dec 2017

Ahojte a napriklad mozem poberat opatrovatelsky prispevok na postihnutu dceru a zaroven poberat rodicovsky prispevok na druhe dieta?

solinkarka
12. dec 2017

@trescinka ano mozes

trescinka
12. dec 2017

Ja som zatial na predlzenom rodicovskom prispevku.takze ak sa mi narodi druhe dieta tak nemam narok na 2 rodicovske prispevky?ak tomu spravne chapem az ked bude mat moja postihnuta dcerka 6 rokov poziadam o opatrovatelsky prispevok a zaroven rodicovsky na druhe dieta.dobre pisem.dakujem za odpoved

solinkarka
12. dec 2017

@trescinka nie, 2 rodicovske prispevky nie je mozne poberat naraz...cize ako ako sa narodi druhe dieta budete automaticky poberat nan Rp. Ak dcerka dovrsi 6r poziadate o opatrovatelsky prospevok, RP budete poberat nadalej

niky32123
24. jan 2018

Ahojte moja otázka pre ujasnenie 🙂
Mám 8-mesačnú dcéru a 2-ročnú dcéru. Tá staršia je veľmi chorá a chcela by som si vybaviť opatrovateľský príspevok. Je to možné? Teda na staršiu budem brať opatrovateľský a na mladšiu rodičovský? alebo sa mýlim? ďakujem za odpoveď

katulinr
24. jan 2018

@niky32123 opatrovatelsky prispevok mozete poberat az od 6. rokov dietata, takze vo vasom pripade nemozete poberat opatrovatelsky prispevok :(

solinkarka
24. jan 2018

@niky32123 opatrovatelaky je az od 6r. A druha vec to ze dcerka je stale chora neni dovod ma OP. ked dcerka dovrsi 3r. Mozte poziadat o opredlzeny rodicovsky aj tam je mala sanca zeby vam ju schvalili...

katulinr
24. jan 2018

@solinkarka len ked ma 8 mesacnu dceru, uz pobera rodicovsky prispevok, takze predlzeny rodicovsky jej nehrozi, kym jej neskonci rodicovsky prispevok u druhorodenej...

solinkarka
24. jan 2018

@katulinr ano mas pravdu to som prehliadla takze ked dovrsi mladsia 3r potom poziadat na starsiu

vierkadominik1
22. apr 2018

Ahojte chcem sa opytat ak svokra pobera vdovsky prispevok a teraz si vybavuje na oca svojho opatrovatelske moze poberat aj rodicovsky prispevok?

mishadudy
22. júl 2019

Je možné teda poberať aj predĺžený rodičovský príspevok na mladšie dieťa a opatrovateľský na staršie dieť?

luciabejbo
28. jún 2020

Dobrý deň prosím vás ak mi môže niekto poradiť a pomôcť ak mi bol schválený opatrovateľský na maminu a v auguste mám termín môžem si potom požiadať aj o rodičovský príspevok prosím vas? Ďakujem za pomoc

solinkarka
28. jún 2020

@luciabejbo áno oba príspevky sa dajú brať súčasne

kailla_laura
10. feb 2021

@solinkarka prosím o radu, nevieš mi poradiť ci po narodení dieťaťa môžem nechať plynúť predĺžený rodicovsky na staršie dieta, na mladsie by mi isla mensia suma ponovom, a ked dovŕši starsi 6r.poziadat o opatrovateľsky a na muža dat rodicak na mladšie, prip. materské ak by stihol do 3r.. hm?

katulinr
1. júl 2022

@mishadudy dobry den,chcem sa opytat,ci je mozne poberat opatrovatelsky na starsieho syna a predlzeny rodicovsky prispevok na mladsieho syna? Dakujem za odpoved.

mishadudy
7. júl 2022

@katulinr áno, je to možné..tiež som takto poberala na staršieho OP a na mladšieho predĺžený RP