Môžem pracovať, keď som na materskej?

michaelabuzova
20. jan 2022

Ahojte môžem pracovať keď som na materskej?

perdita11
20. jan 2022

@michaelabuzova ano, mozes na dohodu

deedol
20. jan 2022

@perdita11 preco len na dohodu? nie nahodou aj na TPP, ale iny, ako ten, z ktoreho cerpa materske?

mamina0078
20. jan 2022

Ano, mozes.

lenkapap
21. jan 2022

@perdita11 preco radis, ked radis zle 😣😣😣 toto nepochopim...pracovat pocas materskej sa moze (ina zmluva ako ta z ktorej sa cerpa materska), moze ist o dohodu, brigadu, cokolvek, aj tri prace moze mat.

perdita11
21. jan 2022

@lenkapap ako zle? Robim na personalnom. Pracujem s tym denne. Chlapi nam chodia na matersku a popri tom pracuju na dohodu. Dolezite je, aby bola zadefinovana ina napln prace ako bola doteraz. Pracovna zmluva TPP sa nerusi, ta da viaze na matersku, pribudne dohoda.

julka29
21. jan 2022

@perdita11 keď je na materskej môže pracovať na druhú zmluvu aj na TPP u nás vo firme to je bežné

jajanka31
21. jan 2022

@lenkapap ano chlapi viac menej musia pracovat na dohodu, lebo donedavna bolo tak ze chlap oficialne preberal dieta do starostlivodti a soc. Poistovna zistovala ci sa o dieta mestara matka. Ak by pracoval na tpp 8 hodin denne kedy by sa staral o to dieta? Preto to riesili dohodami a kratkymi pracovnymi casmi. Inak by to tomu chlapovi nepreslo. Dnes uz soc. Poistovna neziada cestne vyhlasenie o prevzati dietata do starostlivosti ale stale pozera na pracovnu zmluvu, ktoru si normalne vyziada aky je na nej pracovny cas. U zeny je to ine. V principe mozte robit na tpp, na dohodu aj na zivnostaj ako zena aj ako chlap len v praxi to potom nemusi prejst. Chlap automaticky nema narok na materske ako zena ked porodi. Je tam viacej podmienok co musi splnit. Zena ma narok na materske zo zamestnamia v ktorom pocasmaterskeho nemoze pracovat.. Vzdy musi byt nova napln prace, kratsi pracovny cas atd... Povedala by som ze nekonkretne polozena otazka s malo informacii a potom mylne odpovede. Tieto davky du tenke ako lad, staci detail, ci jeden den a nic neprejde.

jajanka31
21. jan 2022

@michaelabuzova ano mozes pracovat, ako zena, nie vsak u toho isteho zamestnavatela, respektive ak u toho isteho zamestnavatela tak musis mat inu pracovnu zmluvu. Inu pracovnu napln a iny pracovny cas(kratsi) respektive ti moze byt vyplacany prijem z predchadzajuceho obdobia.

lenkapap
21. jan 2022

@perdita11 kde sa riesi, ze otazka je o chlapovi na materskej? Tam je to ine samozrejme....pytala sa zena (zensky nick), tak som odpovedala na situaciu zeny.

jajanka31
21. jan 2022

@lenkapap jedna pani tu napisala ze robi na personalnom a chlapi im chodia do prace na dohodu. A druha jej odpisala ze preco radi zle. Poukazala som len na to ze to nie je az tak zle lebo chlapi si to skutocne davaju na dohodu. A z tpp idu na matersku. Ak by mal chlap aj tri zamestnania ako sa udava v tom danom prispevku tak bymu ta materska nepresla z dovodu ze nema cas sa starat o dieta. Cele to bola reakcia na prispevok od pani ktora uvidla ze im chodia chlapi na dohodu. Co je uplne v poriadku.

perdita11
21. jan 2022

Nemusite byt hned niektori utocni, za to, ze ste si moj prispevok neprecitali poriadne.
Radim vo veciach, o ktorych si myslim, ze mam prehlad a mam zaroven niekolkorocnu prax.
A ak so mnou nesuhlasite, tak sa to da aj jemnejsie napisat, nic zle alebo nespravne som nenapisala.

sonnenshein
21. jan 2022

Zaloz si zivnost, a mozes pracovat kolko chces, kde chces, a za kolko chces.
(vlastna skusenost)