Môžem si medzi MD a RD čerpať dovolenku?

lenusik296
4. júl 2019

Ahojte, potrebovala by som sa v tom trošku zorientovať - takže 26.júla /piatok/ mi končí materská, od 29.júla /pondelok/ by som si chcela čerpať dovolenku - nevadí, že ten víkend nemám nejako pokrytý? Do 29.augusta by som bola na dovolenke a od 30.8. by som nastúpila na RD. Je to takto možné? A vlastne rodičovský by som v auguste dostala za celý mesiac? Ďakujem za odpoveď, veľmi mi tým pomôžete !

veronikaszabova
4. júl 2019

@lenusik296 naco chces cerpat tych par dni dovolenku?

lenusik296
autor
4. júl 2019

príkaz od zamestnávateľa,nakoľko sa mi jej dosť nakopilo

veronikaszabova
4. júl 2019

@lenusik296 ty nie si povinna si brat dovolenku na prikaz zamestnavatela. Ked sa mu nepaci, kolko jej mas, nech ti ju preplati

A k otazke - v septembri dostanes RP za cely august

lenusik296
autor
4. júl 2019

@veronikaszabova v školstve je to komplikované. Ďakujem za odpoveď. A teda, ten víkend po skončení MD a nástupom na dovolenku sa nemusím nikde nahlasovať?

veronikaszabova
4. júl 2019

@lenusik296 s tym neporadim.
Skorej @evittam

evittam
4. júl 2019

@lenusik296 Co je komplikovane?! Konkrétne? Mate rovnaký ZP ako ostatni. Nic nemusis cerpat. Mesiac vopred posli písomne oznamenie,ze 26.7.2019 ti konci MD a od 27.7.2019 nastupujes na RD. Hotovo.

evittam
4. júl 2019

@veronikaszabova Nemoze jej preplatit dovolenku pocas trvania PP.

veronikaszabova
4. júl 2019

@evittam a zasa sa dozvedam nieco nove 🙂

saurian
4. júl 2019

@lenusik296 nemusis si tu dovolenku cerpat pocas RD. ale - s cerpanim nie je problem. ukoncis MD, dalsi den budes uz cerpat/poberat Rodic.prispevok z upsvar, a zaroven mozes "nastupit" do prace na cas vycerpania dovolenky (cize sucasne poberas RD a cerpas v zamestnani dovolenku), po vycerpani dovolenky v praci zacnes znova cerpat rodicovsku dovolenku do 3r..
V com je vyhoda a v com nevyhoda tohto riesenia:
- vyhoda je ze dostanes peniaze za dovolenku
- tiez je vyhoda ze ti zamestnavatel nebude kratit dovolenku pocas RD (kratit moze a aj nemusi - podla vlastného rozhodnutia)
- nevyhoda by bola v pripade, ak by si po skonceni RD (pri dovrseni 3r. dietata), nechcela pokracovat v praci ale ist na podporu (za predpokladu ze by ti vznikol narok ), tak ak by si si tu dovolenku nechala preplatit po dovrseni 3r.dietata a hned sla na podporu tak by ti to zvysilo vymeriavaci zaklad pre podporu v nezamestnanosti.

evittam
4. júl 2019

@saurian RD sa neda poberať

lenusik296
autor
4. júl 2019

Sme malá škola a zatiaľ máme aj dobré vzťahy, takže sme sa obe strany dohodli, že si cca 20dní dovolenky vyčerpám pred nástupom na RD, zvyšok si nechám. Počas čerpania dovolenky nemôžem poberať RD, preto ma hlavne zaujímalo ako je to v prípade, keď mi v piatok skončí materská a v pondelok nastúpim na dovolenku. Či sa ten víkend treba niekde hlásiť napr. kvôli zdravotke alebo ja neviem kde. Potom by som normalne prešla na RD

evittam
4. júl 2019

@lenusik296 Prečo nemozes poberat počas cerpania dovolenky RP?! Ty nastupis vlastne do prace a budes čerpať dovolenku. T.j.oznamenie o skonceni MD k dátumu 26.7.2019 a nástup do práce od 27.7.2019. A potom ďalšie písomne oznamenie,ze od 30.8.2019 nastupujes na RD.
RP ti patrí od 27.7.2019.

saurian
4. júl 2019

@evittam ok nespravna terminologia... zamestnávatel na ziadost zamestnanca povinne poskytne zamestnancovi rodic.dovolenku.....

zuzkanr1234
4. júl 2019

ja som si tiez musela cerpat dovolenku a to robim vo fabrike a az potom som sla na RD (ostali mi tusim 4 dni)

lenusik296
autor
4. júl 2019

@zuzkanr1234 takže sa to takto robí aj inde. A teda si rovno po skončení materskej čerpala dovolenku a potom prešla na rodičak?

zuzkanr1234
4. júl 2019

@lenusik296 presne ako pises mala som nejake 4 dni tusim a to mi volali z roboty nech si dojdem vypisat dovolenkovy listok

evittam
5. júl 2019

@zuzkanr1234 Na zaklade akého zakona si si musela cerpat dovolenku? Len na zaklade toho,ze ti to povedal zamestnavatel?

evittam
5. júl 2019

@lenusik296 A pozor v takomto prípade nie si chránena zakonom a moze ti dat zamestnávateľ výpoveď.

evittam
5. júl 2019

@lenusik296 Robi sa to len ak súhlasis. Žiadne musim. Plati co som uz napisala. Ak oznamis nastup na RD ziadna dovolenka sa nekona. Ty si suhlasila ako aj ti co to tak mali
To je cele.

evittam
5. júl 2019

@zuzkanr1234 A 4dni? Nejak malo. Ci to len stara dovolenka co ti zostala zpred MD?

zuzkanr1234
5. júl 2019

@evittam len na zaklade toho co povedal zamestnavatel myslis ze som mala cas zistovat si nejake paragrafy ? Ja som este pred nastupom na MD cerpala dovolenku

evittam
5. júl 2019

@zuzkanr1234 Tak nemusis študovať paragrafy. Staci sa spytat napr.aj tu. Alebo do Googlu ZP a dovolenka po MD. Ale nevadi proste ludia so sebou nechaju manipulovať lebo si myslia,ze zamestnavatel je nejaký "boh"....A co dovolenka co ti vznikla pocas MD? Ta ti teda zostala?
Ja to nemyslim v zlom. Snazim sa ludom ako ty (co nemajú cas si zistit co treba) pomoct a ukazat im ako sa vo vela prípadoch nechajú oklamat. To je všetko.😉 Aj tato diskusia niekomu moze pomoct informaciami.

zuzkanr1234
5. júl 2019

@evittam ja som si minula len staru co som mala

evittam
5. júl 2019

@zuzkanr1234 Tak potom musis mat ešte dalsiu-co ti vznikla pocas MD. Zaujimave,ze tu ti nedali čerpať....ked uz na tom tak zamestnávateľovi zalezalo. Si zisti kolko mas. Niekedy "mzdarky" tvrdia ze ziadnu.

lenusik296
autor
8. júl 2019

Ďakujem za info,naozaj je lepšie poradiť sa ako sa nechať len tak oklamať