Môžem žiadať o predĺženú rodičovskú, keď syn už mal 3 roky?

radlucka
16. feb 2016

Ahojte dievčatá,
prosila by som o radu, či je možné požiadať o predĺženú rodičovskú dovolenku , ak už mal malý 3 roky? ďakujem za každú odpoveď!

janette321
16. feb 2016

ak je chorý tak áno určite . a ak je zdravý tak neviem ....

tilly24
16. feb 2016

zalezi od jeho zdravotneho stavu, teda ak mas na mysli platenu rodicovsku

kacorka06
16. feb 2016

Platený predlžený rodičovský je len ak má dieťa vážne zdravotné problémi ktoré treba samozrejme preukázať lekárskymi správami,ale ak chcete ostat na predlženom neplatenom rodičáku,že dieťa nemá zdrav.problémi tak treba íst len na poistovnu a povedať že si chcete predlžit starostlivosť o dieťa do 6 rokou,nebudete mat prídem len budu za vás platit odvody,ale dieťa može vtedy chodit do školky len na 4 hodiny...

danyelituska2
16. feb 2016

pol roka po 3 roku sa dá aj spätne vyplatia tie mesiace ak ti schvália zo zdravotných dôvodov,

mafinka219
16. feb 2016

myslim,že mozes do 6.rok. aj ked nieje chorý,ale nebudes dostavat nic,žiadne peniaze, mne to navrhovali na Urade prace nedavno, malý mal 3.roky nezobrali ho do skolky a pani na UP mi hovorila,že mozem poziadat o predl.rod,dovolenku,len ja som dala v praci vypoved a som na Urade prace.

janka2501
17. feb 2016

Ak ma zdravotne problemy mozes poziadat. Ja som tak urobila mala ma necele 4r. A spatne nam to schvalili od septembra.