Musím žiadať o rodičovský príspevok?

madamechova
20. jan 2014

Ahojtre, chcem sa opýtať, či keď mi skončí materská je potrebné požiadať o rodičovský príspevok? Alebo automaticky ho budem dostávať?
Ďakujem

adulina
20. jan 2014

Materskú vypláca SP a rodičovskou UPsVAR, treba ísť na UPsVAR a vypísať žiadosť o vyplácanie rodicovskej

luba28
20. jan 2014

@madamechova ano musis ist vypisat ziadost na UPSVAR

luba28
20. jan 2014

@madamechova a potrebujes,potvrdenie o poberani materskeho prispevku+ rodny list,...

madamechova
autor
20. jan 2014

@luba28 potvrdenie o poberani materského prispevku dostanem kde? A kedy treba poziadať o rodičovský príspevok, po skončení materskej, alebo je to možné pred koncom skončenia?

luba28
20. jan 2014

@madamechova potvrdenie ti daju v socialnej poistovni a az ked skoncis matersku,..to sa vyplaca spätne,cize v danom mesiaci dostanes matersku a na druhy mesiac rodicak

jasminet
20. jan 2014

@madamechova potvrdenie o materskej pytaj v sp pred skocenim md (niekde daju az po). s tym a so ziadostou a rodnym listom dietat chod na upsvar

dada7701
20. jan 2014

..ja som bola teraz, je potrebné žiadosť na upsvar+ rodný list dieťaťa a potrvdenie zo SP o poberaní materskej dávky. Zdravotná poisťovňa - potvrdenie o priznaní rodičovského príspevku.

olivka26
20. jan 2014

@madamechova mne tiez konci MD len som nevedela presne kedy,tak som zavolala do SP a oni mi postou poslali potvrdene tlacivko od krdy do kedy som bola na MD,a taksom zistila ze az do konca marca 😀
a ten papier potom predlozim ked budem vybavovat rodicovsky príspevok no a samozrejme rodny list dietata

janinka13
22. jan 2014

@dada7701 prečo aj do zdravotnej poisťovne zbehnúť?? ďakujem

dada7701
23. jan 2014

@janinka13 ja som zamestnaná, takže zamestnávateľ oznámi ukončenie MD,ale nástup na RD už nie... musíš ísť sama na ZP. Tam mi povedala,že je potrebné rozhodnutie UP o priznaní RD. Na UP mi povedala,že rozhodnutie už nevydávajú 🙂 ale,že si mám prísť o pár dni po potvrdenie...takže asi tak...niekedy to robil všetko zamestnávateľ, ale časy sa menia...

janinka13
23. jan 2014

@dada7701 ďakujem pekne, hneď si to poznačím 🙂