Na aké príspevky mám nárok po skončení rodičovskej?

ronyy
25. nov 2014

Na buduci rok mi konci rodicovska......dcera bude mat v sebtembri e 3 roky 4,5 r syn uz chodi do skolky.Pred tehu som bola zamestnana a prac.pomer stale trva len uz sa nebudem moct vratit na povodne miesto koli tomu ze to je praca na 2 smeny od 6-14h s dochadzanim mimo mesta takze to vychadza od 5 -15h....a kedze skolka funguje od 6:30 -16h a manzel pracuje na tyzdnovky takze som prinutena hladat pracu v mieste bydliska.....no A tu by som chcela vediet ci ja mam dat vypoved u zamestnavatela alebo mam poziadat o pracu na jednu smenu co nemusi byt splnene a tam by mi taktiez nevyhovoval cas......A ak by som si ja mala dat vypoved ......ci by som mala narok na nejaku podporu v nezamestnsnosti ??Mamicky prosim o radu.....mate s tymto nejake skusenosti.Dakujem za odpovede

bonaqa2013
25. nov 2014

@ronyy tak toto je otázka na právnika. Napíš HNonline. sk Tam nájdeš poradňa. Na tejto stránke odpovedajú právnici na otázky čitateľov

liz_lemon
26. nov 2014

@ronyy mozes ho poziadat o upravu pracovneho casu, ale on ti vyhoviet nemusi, ak mu v tom brania vazne prevadzkove dovody
narok na podporu by si mala (6 mesiacov 50% z priemernej hrubej mzdy), bez ohladu na to, kto ukoncil PP
vypoved mozes dat aj ty, ale stratis narok na odstupne, ktore by si dostala, ak by ti dal vypoved zamestnavatel
pozor, pocas vypovednej doby musis pracovat, takze ak naozaj nemozes, skus sa dohodnut na ukonceni PP dohodou k urcitemu datumu

ronyy
autor
26. nov 2014

@liz_lemon dakujem za odpoved .......a mozem sa spytat.....nieco som citala ze pocas MD a RD sa hromadi dovolenka ktora by sa mohla dat po skonceni RD vycerpat.....nieco sa tam krati..........?A co vlastne znamena vypoved dohodou.....ake nevyhody vyplivaju pre mna?

liz_lemon
27. nov 2014

@ronyy dovolenka sa vytvara len pocas MD, po skonceni RD si ju mozes vycerpat, podla toho, ako urci zamestnavatel
Vypoved dohodou je pravny nezmysel, existuje len ukoncenie PP dohodou, k urcitemu datumu, na ktorom sa strany dohodnu, alebo potom vypoved, pri ktorej plynie vypovedna doba, a PP sa skonci az jej uplynutim, ak ti da vypoved zamestnavatel, tak mas narok aj na odstupne, ak ju das ty, tak narok na odstupne nie je

ronyy
autor
27. nov 2014

@liz_lemon uz mi je to jasne.....a viete mi prosim poradit na kolko dni dovolenky budem mat narok ked prvu matersku som cerpala od 17.2. -17.7.2010 a druhu matersku od 28.7.2012-28.2.2013.Dakujem pekne za Vas cas a odpovede.

ronyy
autor
27. nov 2014

Oprava ta prva materska o mesiac dlhsie 17.2-17.8.2010