Používame cookies. Viac informácií tu. OK
skeblicka77
21. feb 2012

podla mna nema narok na nic, az ked sa babo narodi tak na rodicovsky prispevok...priplatok prispevku na dieta som nasla toto...
cize este ked sa narodi bude musiet asi podavat na sud ziadost o priznanie rodicovskych prav...treba skocit na upsvar a tam ziastia skoro vsetko

Nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa na to isté dieťa vzniká iba raz. Ak sa matke pri prvom, druhom a treťom pôrode súčasne narodí viac detí, nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa vzniká na každé dieťa narodené z týchto pôrodov, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní. Nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa nevzniká maloletej matke, ktorá nemá súdom priznané rodičovské práva a povinnosti zákona o rodine.

Nárok na príplatok k príspevku nevzniká oprávnenej osobe, ak sa od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva do pôrodu nezúčastňovala raz za mesiac na preventívnych prehliadkach u lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo alebo na obdobných prehliadkach v cudzine. Za účasť oprávnenej osoby na preventívnej prehliadke podľa prvej vety v príslušnom mesiaci sa považuje aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti tejto osobe v ústavnej zdravotnej starostlivos

katmi
21. feb 2012

???? ako ze nema kde zistit? zajdem na UPSVaR a tam povedia vsetko.. 🙄 to mi je zase otazka 🙄 🤐

na materske narok nema, nakolko materske sa vyratava zo mzdy;
po narodeni dietata bude mat narok rovno na rodicovsky prispevok;
prispevok pri narodeni ako aj priplatok by jej tiez mal prinalezat... ale ako som vravela, zajdem na urad a zistim si...

lucka1987
21. feb 2012

po narodeni dietata ma narok na rodicovskly prispevok v sume 194 eur+ pridavok na dieta 22 eur . a na porodne vo vyske , ktoru so uz nepamatam.. 600 ? tak nejako to bolo myslim. to je vsetko.. nakolko ma 16 a rodicia su povinny ju zivit, nema narok an ine prispevky. pokial zije s nimi teda v jednej domacnosti a nema trvaly pobyt inde ..
a zistit si to ma kde.. predsa na UPSVaR.. ved tam su od toho.... ako sa robia deti si zistila a prispevky nie? hmm. to mi je dnes mladez

zuzka1008
21. feb 2012

na matersku nema narok, to by musela byt dobrov. poistena, prip. musela by mať odprac. 270 dni, rodičovsky by mala dostať, na ten ma narok každy rodič, kt. je s mimi doma, a ine nech si zisti na urade maju tč, takže po tel. sa da všetko vyzistiť

kathka0022
21. feb 2012

Mas narok na rodicovsky pr..+ rodinne pridavky a +prisp.pri narodeni dietata tusim to je tych 150e.. no na nic ine

aaddeelliinnaa
21. feb 2012

..tehotna v 16 na co ma narok?...na poriadny vychovny preplesk....deti idu rodit deti...ach jaj..

nickiee0
21. feb 2012

Ahoj, má nárok len na príspevok pri narodení 150 € a prídavky 22 €, na všetko ostatné (príplatok prísp. pri narodení a rodičovský) nemá nárok, musí dať žiadosť na súd o priznanie rodičovských práv, ak prizná tak potom pozadu jej zaplatia... treba sa popýtať na UPSVaR 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli