Na koľko dní dovolenky mám nárok pred materskou?

xsarahx
4. jan 2008

Ahojte,
viete mi niekto povedat, kolko dni mam narok na dovolenku pred materskou? Na MD by som chcela nastupit od 1.maja a na rok 2008 mam narok na 25 dni DOV. Kolko dni mam teda narok na dovolenku?

Dakujem.

jaduska
5. jan 2008

Materská dovolenka sa počíta, akoby si mala odpracované.
Takže ak na MD nastúpiš 1.mája, 28 týždňov mi vychádza niekedy do polovice novembra, do konca roka to je menej ako 100 dní, takže za rok 2008 by si mala mať plný nárok na dovolenku.

elise
6. jan 2008

jaduška ano ale nesnie byť PN iba aby si vypočítala 99 kalendárnych dní aby sa jej nič nekrátilo 🙂 xsarahx ale ty si nemusíš pred nástupom na md nič čerpať táto dovolenka sa ti presúva podla ZP až ked nastúpiš do práce po skončení rodičovskej dovolenky to je ked dovrši dieťa 3 roky ale skôr. ja som tiež nastúpila na md v decembri 2006 a presunula som si za rok 2006 9 dni dovolenky za minulý rok som mala MD a to sa mi krátila dovolenka za rodičovský od skončenia riadnej materskej do konca roku čo je 14 dní a teraz od januára robím naplno a čerpám si z roku 2006 tých 9 dní tých 14 si musím vyčerpať do konca tohoto roku a ešte budem mať nárok na tohtoročnú dovolenku.
xsarahx ak si nebudeš na PN do nástupu na MD nekráti sa ti nič a budeš mať nárok na celú dovolenku MD ŕiadny výkon práce za ktorý prináleži dovolenka 😉