Nahlásenie dieťaťa po 3 roku

nelinka2009
24. jún 2019

Ahojte, dnes mi volal nejaký pán Filo 0908430169. Ževraj sme nenahlásili kde sa nachádza syn po treťom roku ( je to tak, muž zabudol, že to má ísť vybaviť). Vie naše osobné údaje, malého ani vidieť nechce, stacím mu ja a môj OP, aby nám nezobrali prídavky. Celé je to podozrivé, kľudne za mnou príde do práce, poprípade k nám domov. Samozrejme, že zajtra zavolám na úrad a všetko si overil, zaujímajú ma len vaše skúsenosti... Lebo nejakých 23€ mi nestojí za to, aby mi uniesli dieťa, ževraj ak to nepodpíšem, nič iné sa nestane, len nám vezmú prídavky... Na 9 ročnú ich poberám, nič nehľadám, nenavstevuju slov. školu a nikoho to netrápi... Malý chodí do súkromných jaslí a ide do súkromnej škôlky ( štátna ho nevzala). Môže to sociálka takto riešiť? Pozvala som ho k nám, keď bude manžel doma. Premýšľam nad podaním trestného oznámenia... Starosta nesmie vediet, ktoré deti k nám chodia do škôlok, a bárs aky Blb z upsvar má moje osobné údaje ( vedel meno, priezvisko, adresu... Stalo sa to už niekomu?

11mirka22
24. jún 2019

@nelinka2009 samozrejme že na upsvar majú vaše osobné údaje, keďže vám vyplácajú dávky. Aj mojej sestre takto pani z úradu volala, že nenahlasila pobyt dieťaťa, ale o tom, že by niekto chodil domov pre podpis, to som teda ešte nepočula...

nelinka2009
autor
24. jún 2019

@11mirka22 že je to divné... Ako ok, keby ma volali tu v PETRZKE do Technopole, ale on tvrdí, že sídlia na Stavbarskej? (Vrakuňa)

jankapepe
24. jún 2019

@nelinka2009 🙂 buď volajú alebo píšu výzvu....áno tvoje údaje majú pracovníci k dispozícií.
Nechápem ale ako to myslíš s tým op?? Jemu stačí......
To chce aby si mu nejako tieto údaje posielala? To ok nie je.
Ak sa máš s op zastaviť na upsvar tak to je normálny postup a nerob paniku 🙂

candii
24. jún 2019

Vytlac a výplň si tlačivo a odnes na upsvar a je .. domov by som si nikoho nepozyvala, neviem o tom že by upsvar mal takéto nadštandartné služby.
Čo sa týka osobných údajov, samozrejme že ich upsvar má, ako ináč by ti mohli vyplacat dávku, ma aj údaje o deťoch.

ellaafi
24. jún 2019

@nelinka2009 ja len doplním, zákon teda táto povinnosť sa týka detí narodených po roku 2014, preto staršiu dcéru nikto "neriešil". A rieši, nahlasuje sa to na UPSVaR podľa adresy trvalého pobytu

nelinka2009
autor
24. jún 2019

@jankapepe ale ja sa tam nemám zastaviť... To by som ani neriešila...on chce len mňa z občianskym a stretne sa hocikde... Malého ani vidieť nechce... Chce len adresu jaslí a škôlky...

nelinka2009
autor
24. jún 2019

@ellaafi ďakujem🙃 zavolám ja zajtra sem na úrad, že si to kľudne v stredu prídem sama poobede nahlásiť a nie, nejakému podozrivému ujovi..

ellaafi
24. jún 2019

@nelinka2009 určite sa informuj, ak máš elektronický podpis, ide to aj tak. Alebo na stránke sa dá tlačivo stiahnuť, vyplniť a doručiť

bobo1983
24. jún 2019

Pri starsom narodenom v r. 2013 som musela ist osobne na UPSVaR nahlasit tuto povinnost...pri mladsom narodenom v r. 2016 mi zaslali tlacivo domov a spat som ho poslala tiez postou.

magduska2
24. jún 2019

Ja som dostala kedysi normalne papier do schránky ze ma ziadaju aby som sa dostavila na UP len vyplnit tlacivo kde sa zdržuje dieta kedze nechodí do skolky.To bolo vsetko..toto sa mi nezda 😕 aby sa chcel stebou stretnut mimo úřad. ..jedna sa o úradny dokument nie o výměnu pokemon kartiček

9lf9
24. jún 2019

@nelinka2009 tvoj OP chce preto lebo si ziadatel na davku pridavky kvoli ktorym sa to vypisuje tak aby mal istotu ze si to skutocne ty., dieta pei tomto procese pritomne nie je. Je to tvoja povinnost zo zakona nahlasit to: osobne psoles tlacivp stiah ute a vyplnene z nety alebo chodia tzv.terenni pracovnici ktory chodi hlavne presetrovat hmotnu nudzu a koordinacne davky tak ak mali menej prace a zadali im v ramci setrenia aj toto

jankapepe
24. jún 2019

@nelinka2009 hocikde..... hocikomu.......dať občiansky.......a údaje o dieťati? Toto nerob!
Normálne choď na upsvar a tam vyplniť tlačivo.
Kľudne sa na daného pána spýtaj čo to je zač.

nelinka2009
autor
24. jún 2019

@9lf9 že hmotnú núdzu... Nám nikdy nič nedajú, kvôli nadštandardným príkonom, podľa ich slovnika

danulienka78
24. jún 2019

@nelinka2009 ja som vôbec nevedela o takejto povinnosti, u nás doma zazvonila pracovnicka z úradu a chcela vedieť, čo je s malým po treťom roku. Bol doma aj manžel, syn bol v škôlke, tak ona vypísala papiere a ja podpísala. Potom som volala kamarátke, čo ma syna staršieho o pol roka a ona mi povedala, že aj u nej boli, keď jej syn dovŕšil 3 roky.

nikpa
24. jún 2019

@nelinka2009 určite nedávať žiadne údaje o sebe ani deťoch len tak na ulici volakemu Jožkovi, Jankovi ktorý mi zavolá...toto nie je normálny postup žiadneho úradu.

9lf9
24. jún 2019

@nelinka2009 ja nikde netrvdim ze vam ju daju alebo ze ste o mu ziadali, treba citat s porozumeni.

bleblu
25. jún 2019

@nelinka2009 trestne oznamenie? To snad nie. Na Stavbarskej je detasovane pracovisko
https://www.upsvr.gov.sk/buxus/generate_page.ph...

bleblu
25. jún 2019

@nelinka2009 alebo vies co podaj to trestne oznamenie, bude sranda..... a potom nam daj vediet, ako si pochodila 😁

katka_el
16. jún 2021

Aj mne prave teraz volal. Je to divne.... V piatok som bola na urade a este mi to tlacivo nechceli prevziat a dnes mi vola spomínany pan a chce to so mnou vyplnit?

mondolina
16. jún 2021

pani si nesplní zo zákona povinnosť a ide sa oháňať TČ🙉🙈🙊