Národný projekt "Zosúladenie rodinného a pracovného života".

erienka
17. sep 2019

Ahojte, dnes na urade mi dali tlacivo ohladom narodneho projektu, ktory ma podporit zamestnavanie zien, ktore su registrovane na urade prace a zaroven sa staraju o dieta do 6 rokov. Prikladam foto.
Nakolko pozajtra mam jeden pohovor, chcela by som pochopit jednu vec, aby som to mohla zamestnavatelovi vysvetlit, nech vidi, ze je vyhodne ma zamestnat 🙂
Stat bude zamestnavatelovi preplacat 95 percent celkovej ceny prace do vysky 1,2 nasobku minimalnej mzdy.
1,2 nasobok minimalnej mzdy v cistom je: 437 eur
V hrubom to je 624 eur
Celkova cena prace: 843 eur
moja otazka: Z coho sa pocita tych 95 percent, ktore stat preplati po dobu 12 mesiacov zamestnavatelovi? Muz mi tvrdi, ze z celkovej ceny prace (to je stat by platil zamestnavatelovi za mna 801 eur mesacne), ale podla mna bude stat platit len rozdiel medzi CCP a hrubou alebo rozdiel medzi CCP a cistou mzdou.
Myslim, ze keby stat preplacal 95 z tej CCP, tak by to ludia zacali zneuzivat a zamestnavat sa len naoko u kamaratov zivnostnikov. Vie mi to niekto vysvetlit? Neviem sa dovolat na urad prace a spytat sa priamo ich.

frankie1212
17. sep 2019

@erienka muž má pravdu, z celkovej ceny prace, kedysi som riešila zamestnávanie ľudí z úp cez podobne projekty a úrad preplácal vždy nejaké percento z cpp, nie z hrubej mzdy, akurát je tam vždy to maximálne ohraničenie

erienka
autor
17. sep 2019

@frankie1212 to mi pride dost zvlastne. Takto moze zenu teoreticky zamestnat trebars jej rodinny znamy, zena nebude robit nic a on bude dostavat od statu 800 eur mesacne po dobu jedneho roka. Ved to sa da totalne zneuzivat.

maminuska
17. sep 2019

@erienka nebude dostávat 800 eur od štátu , štátu musí zaplatiť odvody, mzdu musí tomu zamestnancovi vyplatit, vytvoriť sociálny fond a odviesť daň ak nejaká je aj daňovému úradu .

frankie1212
17. sep 2019

@erienka ako píše maminuska, tam predtým ako úrad vyplatí tie peniaze sa musí všetko vydokladovať, zmluvu, prihlášky do poisťovni, pásky, výpisy z úctu, že bola vyplatená výplata aj odvody...+ z úradu chodia kontroly, či reálne ten človek pracuje, takze nie je to take jednoduché obist

eliska13
17. sep 2019

@erienka Musí to byť novovytvorené miesto nie?aspoň tak som zapocula v TV

fokuska
17. sep 2019

@erienka Aj na tom papieri je jasne napisane ze je 95% z celkovej ceny prace, este je tam aj presne napisana suma.

moninka198
13. jan 2020

Baby tiež sa snažím o vybavenie tohoto príspevku prosím schvalili to niekomu? Potrebujem sa niečo opýtať.

erienka
autor
14. jan 2020

@moninka198 mne to schvalili

moninka198
14. jan 2020

@erienka dobry den parada a prosim aky typ ste si davali ja by som chcela na 7 hodin chodit len neviem ci kratsi pracovny čas môže byť aj takto definovany.

erienka
autor
14. jan 2020

@moninka198 ano, aj ja to tak mam. V zmluve mam uvedeny cisty fond prac.casu 35 hodin rozvrhnutych na 5 dni v tyzdni

moninka198
14. jan 2020

@erienka super lebo som nevedela či to tak moze byt. A prosim neviem ci to mozem aku ste tam uvadzali hrubu mzdu? Ale ak nechcete tak nemusite len ja neviem uz aku sumu si tam dat 🙂

erienka
autor
14. jan 2020

@moninka198 poslem spravu

ribelina
24. apr 2020

@erienka neviete náhodou niektorá či bude projekt ešte pokračovať? Chcela som si podat žiadosť a na úrade práce mi povedali ze uz sú financie vyčerpané. Ale na nete vsade sa píše ze je to na obdobie az do 08/2022

erienka
autor
24. apr 2020

@ribelina to fakt je uz vycerpane?? Tiez som bola v tom, ze to este bude pokracovat, kamaratka planovala to vyuzit. Skuste zavolat este na urad prace v inom meste, ci tuto info potvrdia

erienka
autor
24. apr 2020

@maminuska precitala som si dnes este raz tuto diskusiu a chcela som vam napisat, ze 4 mesiace uz pracujem v ramci tohto projektu a zamestnavatelovi je mesacne vyplatene skoro vsetko, cca tych 840 eur.

moninka198
24. apr 2020

Ja som to riesila vo februari a vtedy mi povedali ze nemaju uz financie a ze uz ani tak skoro nebudu ale neviem teda ako to je. Len mne to vo februari neschvalili z dovodu vycerpania penazi.

ribelina
25. apr 2020

@erienka volala som do bb tak peniaze nie su a v pp ze neboli uz na konci roka 2019

ribelina
25. apr 2020

@erienka pani na úrade co to ma na starosti mi povedala ze mam si to sledovat na stranke upsvar ci bude dalsie pokracovanie

erienka
autor
25. apr 2020

@ribelina dakujem za info

elizita
6. aug 2020

@erienka ahoj, prosim ta, na tento projekt ma chce zobrat chlapik, pre ktoreho som davnejsie robila na zivnost.. ja sa mam tiez na urade hlasit, ze mam zaujem byt sucastou tohto projektu? Ci on musi vsetko vybavit?

erienka
autor
7. aug 2020

@elizita v mojom pripade bol na urade len moj zamestnavatel