Nárok na dovolenku po materskej dovolenke

mariamayi
9. jan 2018

Baby pekne vas prosim, tie ktore sa tomu rozumiete, poradte mi. Mam vazne pochybnosti o tom, ze mzdova pracovnicka mi zle vyratala narok na dovolenku po materskej, resp. dvoch materskych, kedze som mala retazovy porod. V roku 2013 som od januara bola casto PN, tiez som bola na rizikovej PN a vcelku som odrobila v praci cca 55 dni (nie som si ista, ale je to menej ako 60 dni). Od 28.10.2013 do 22.6.2014 som bola na materskej. Od 23.6.2014 na rodicovskej...a potom zase od 27.3.2015 do 19.11.2015 bola dalsia materska..potom az doteraz rodicovska...Pani mi vyratala, ze mam narok na celkom 21 dni dovolenky, lebo sa mi to nejak krati..Viem, ze som mala este dost dni dovolenky z roku 2012..ale ak neberiem tuto staru dovolenku do uvahy, len situaciu od januara 2013..ozaj mam len 21 dni dovolenky za obe materske? Nastupit by som chcela teraz od februara alebo marca..Som zamestnana od r.2004 na dobu neurcitu na zmluvu. Srdecne dakujem za vas cas. Majka

mariamayi
autor
9. jan 2018

Napise niekto?

katulka3333
9. jan 2018

Dufam ze niekto kto sa do toho rozumie napise lebo aj mna by to zaujimalo .idem na matersku v maji.ci budem mat narok na celu dovolenku s tym ze si ju vycerpam ked pridem z materskej .alebo mi iva vypocitaju ciastku do terminu nastupu na matersku

atikab
9. jan 2018
danyb
9. jan 2018

nie som síce nejaký odborník na čerpanie dovolenky ale viem, že nárok vzniká na konkrétny kalendárny rok 20 dní a po dovŕšení 33 rokov máš nárok na 25 dní dovolenky, dovolenka z predchádzajúceho roku sa dá preniesť (ale myslím že závisí od zamestnávateľa, koľko dní sa dá preniesť) ak si ju nevyčerpáš v nasledujúcom roku, tak ti prepadne. Neviem na aké obdobie ti pani vyrátala tých 21 dní dovolenky, ale prepdpokladám že asi na rok 2018 ako alikvótna čiastka, keďže nenastúpiš hneď v januári 🙂 ale to len predpokladám 🙂 asi som ti veľmi nepomohla ☹

potomok
9. jan 2018

Dovolenka ti urcite neprepadne...

vams
9. jan 2018

@mariamayi skus napisat @evittam