Nárok na materskú a dávku v hmotnej núdzi súčasne

miriama41
6. feb 2014

Chcela by som Vás požiadať o radu, momentálne som nezamestnaná, mám 2 deti s exmanželom a poberám dávku v hmotnej núdzi. V marci sa nám s priateľom narodí bábätko a pôjdem na materskú dovolenku, takže od apríla mi budú vyplácať materskú. Automaticky mi nárok na dávku v hm. núdzi zanikne? Má nejaký vplyv, že dávka v hmotnej nudzi mi je vyplacana na mna a na moje staršie deti a materská bude na bábätko, ktoré mám s priateľom? ďakujem vám za odpovede

maznacik007
6. feb 2014

@miriama41 vyplacat ti budu asi rodicovsky .. kedze na materske nemas narok ... ano samozrejme sa tam narok na davky v HN prehodnocuje ... a predpokladam ze dieta co sa ti narodi bude mat otca v RL takze tam treba riesit aj vyzivne a tak ...
ale narok na hmotnu nudzu ti podla vsetkeho zanikne ... tam si to dories na upsvar lebo vlastne RP dostanes uz za marec aby si davku nemusela spatne vracat...

miriama41
autor
6. feb 2014

@maznacik007 A nakoniec by bolo výhodnejšie pre matku neuviesť otca v RL?

miruska320
6. feb 2014

@miriama41 no to podla mna nie je dobry napad,ked by sa casom cosi udialo vo vasom vztahu,mala by si problem ziadat vyzivne od terajsieho partnera, s ktorym cakas dieta.A samozrejme ze ti zanikne narok na hmotnu nudzu, pretoze tu momentalne poberas kvoli tomu ze iny prijem nemas,lenze rodicovsky je tusim vyssi.Tusim budes mat narok na zdravotnu starostlivost okolo 13€ mesacne do jedneho roka dietatka-presnejsie informacie ti poskytnu na UPSVaR

alena2327
4. máj 2016

Ahojte mam otazku ziadala som si o hmotnu nudzu do 30dni mi ma prist rozhodnutie tak za tento mes.dostanem len pridavky na maleho nie?
Neviete kolko asi mi vynde ked som sama s malym v podnajme a otec plati na neho 30€mes.?
A este jedna otazocka po akej asi dobe si treba ist odrabat tych 32hod.? emoticon
Dakujem