Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nárok na materskú popri zamestnaní

snezienka14
14. jan 2015

Ak sa zamestnam pocas materskej dovolenky, budem mat nadalej narok aj na poberanie materskej?

9lf9
14. jan 2015

@snezienka14 pokial sa jedna o matersku tak pri jej poberani sa nemoze pracovat, ak myslis rodicovsky prispevok tam pracovat mozes a narok na RP nezanika

pribinak
14. jan 2015

Nie som si ista na 100%, ale ak by si pracovala u ineho zamestnavatela, tak by si mohla

Socialna poistovna ma bezplatnu info linku, tam ti povedia uplne presne

majusqa77
14. jan 2015

@snezienka14 nemozes pracovat v tom pracovnom pomere, z ktoreho mas vyplacanu matersku. Mozes ale uzavriet iny pracovny pomer, ci uz u ineho, alebo aj u toho isteho zameatnavatela

majusqa77
14. jan 2015

@9lf9 nemas pravdu 🙂 ja som aj robila, aj brala matersku 🙂

9lf9
15. jan 2015

@majusqa77 ano pri novom prac. pomere je mozne 🙂 tuto moznost som nevzala do uvahy

karinkaeich
15. jan 2015

paci sa, dobry clanok na vysvetlenie 😉
http://poradna.sme.sk/c/7280285/tri-sposoby-ako...

snezienka14
autor
17. jan 2015

dakujem kocky vsetkym za rady 🙂

leatea
10. feb 2015

prosim vas,aj ja sa chcem opytat zo zvedavosti.
ak by som sa rozhodla,ze sa vratim do zamestnania este pocas trvania materskej, ako to spravit,aby som o nu neprisla. niekto mi povedal,ze ju mam napisat na rodinneho prislusnika(babka),ze by poberal a staral sa o dieta,kym ja by som bola v praci. je to mozne?
mam dobu urcitu a chcela by sa pred jej ukoncenim vratit. mam skvelu pracu a naozaj ma bavi,no je aj najvyssi cas na dieta 😅

dena1973
11. feb 2015

@leatea "Prepísať" na babku materské ani rodičovský príspevok nemôžeš. Poberať materské aj RP môže iba matka resp. otec dieťaťa za splnenia stanovených podmienok určených zákonom. Ak nastúpiš na materské, tak môžeš aj poberať materské aj pracovať, ale musíš pracovať na INÚ ZMLUVU (iné nemocenské poistenie) nie z toho nemocenského poistenia, z ktorého nastúpiš na materské. Počas poberania rodičovského príspevku je možné aj pracovať aj poberať RP.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli