Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nástup do práce pred 3. rokom dieťaťa a rodičovský

zuzanaver
8. okt 2014

Ahojte.1,10 ,2014 som nastúpila do práce ,ale drobec bude mať 3 roky až v decembri.V práci mi dali podpísať papier o ukončení rodičovskej dovolenky a nástupu do práce.Chcem sa opítať či mi ešte príde RP?Neviem či som to mala podpísať,ale manžel mi povedal,že je to jedno či je alebo nieje ukončená rodičovská dovolenka,že mám na to nárok kým malý nebude mať 3 roky......dakujem každej ktorá mi poradí .... 🙂

milotaa
8. okt 2014

Ja som si bola len nedavno ziadat o rodicovsky a povedali mi, ze mozem kludne vykonvat zarobkovu cinnost, ze teraz je to jedno.

hanka_april
8. okt 2014

@zuzanaver ano skoncila si RD ale na prispevok mas narok do 3 rokov, ja pracujem od skoncenia MD a mam prispevok 😉

bocianka123
8. okt 2014

ahoj, o rodičovský príspevok by si nemala prísť, aj ked pracuješ, vypláca sa do 3. roku veku dieťaťa. to ukončenie RD je zrejme kvôli poisťovni, aby ťa mohol prihlásiť zamestnávateľ . ale u mňa to bolo tak, že pracujem, a podľa výpisu z poisťovne som bola v tom istom období prihlásená aj od zamestnávateľa aj od štátu ako poistenec štátu (tiež som nastupovala pred 3. rokom veku dieťaťa) .

gapa
9. okt 2014

@zuzanaver nárok na RP máš aj počas vykonávania práce až do mesiaca, kedy dovrši dieťa 3roky. Len treba dať odhlášku do soc.poistovne (do 9.10., no lepšie hned, neodkladať) ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, lebo ak si dôchodk.poistená ako zamestnanec, nemôžeš byť aj dôch.poistená štátom. V zdr.poistovni si over, či si nadalej evidovaná ako poberatel RP aj po ukončení RD (lebo obvykle zo zvyku, mzdárky nahlasujú v zdr.poistovni ukončenie a začiatok RD, no v skutočnosti nahlasujú poberanie RP a to si vlastne po novom má nahlasovať sama mamička, lebo mzdárka nemá o tom prehlad. tj. až do 3rokov by si mala byť zdravotne poistená aj štátom a aj ako zamestnanec.