Nástup ma materskú po rodičovskej
26. máj 2014
Prosím o radu keď mi dal gynekológ papiere na materskú mám ich poslať zamestnávateľovi alebo na Sociálku?
@katarina95 Môžu to poslať za teba, nemusíš ísť osobne, dohodni sa so mzdárkou. Materská sa ti bude rátať z poslednej mzdy, ktorú si dostala pred nástupom na prvú materskú. Potom ale ešte musíš ísť na úrad práce....aby ti pozastavili rodičák, pretože opäť nastupuješ na materskú.

@katarina95 Musíš to oznámiť najprv zamestnávateľovi, mzdárka ti vyplní papier pre sociálnu poisťovňu a tak sa to pošle im.