Nastupujem do práce. Budem ďalej dostávať RP?

ives77
13. júl 2011

Ahojte,poprosila by som poradiť,nastupujem do práce a hned po nastúpení mám ísť na sociálku nahlásiť že pracujem,čiže odchádzam z RP,ako to teraz je? budem dostávať nadalej rodičák,alebo nie? teraz je malý u našich a od septembra ide do jasličiek....poradte mi ak viete, vdaka 😉

mamkaivka
14. júl 2011

NIE, o rodičovský príspevok príde len v prípade, že požiada o príspevok na starostlivosť o dieťa.


elise
14. júl 2011

ak budú jasličky drahšie ako 190 € tak treba zrušiť rodičák a požiadať opríspevok, inak v pohode môžeš robiť a brať rodičák

martinka1510
15. júl 2011

Rodicak budes brat dalej a ako spomina Elise tak ak su jasle drahsie tak ziadaj prispevok aby ti preplacali skolku, ja pracujem a poberam rodicak malu mam doma, ale ak by sme ju dali do skolky a bolo by to viac tak ziadam o preplatenie .

sorciera24
15. júl 2011

u ans je to tak isto, od septembra ide maly do skolky a ja do prace, RP ti ostava az do 3. roku veku dietata

tin007
17. júl 2011

Ahojte, a ako je to v situacii, ked nastupim do prace (alebo ostanem doma) no maly pojde do skolky (statnej), ale este nebude mat 3 roky. Pridem o RP? Ak by isiel do statnej skolky napr. iba doobeda, dostavala by som dalej RP? Vdaka

lucia.kl
17. júl 2011

@tin007 áno budeš dostávať rodičovský až do 3rokov...aj keď bude v štátnej škôlke...

ladybird1l
24. júl 2011

mne tiez mala nastupuje do skolky teraz v septembri ale treti rok dovrsi az buduci rok v marci, takze budem teda poberat rodicak nadalej, mozem sa kludne zamestnat aj na TPP a nepridem o neho? este mam starsie dievcatko vo veku 4,5 roka, nieze by som bola nejaka chamtiva, ale je nejaky prispevok na nieco o co by sa dalo poziadat? citala som vo forume o nejakych prispevkoch, ale mam z toho span.dedinu. Len sa pytam, lebo stat sam nic neponukne, kym si to clovek nezisti...dakujem

petraslov
18. júl 2012

Neviete, čo plánuje vláda ohľadom rodičovského príspevku na budúci rok? Myslím tým, či sa ho nechystajú zrušiť tým mamičkám, ktoré budú pracovať, v septembri pravdepodobne nastúpim do práce na skrátený úväzok na nejaké 4 hodiny denne, ale ak pracujúcim mamičkám vezmú ten RP, tak sa mi to veru neoplatí. Vďaka za každú info.