Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nemám nárok na dávky

niims
8. okt 2012

Momentálne som v Cz kde som zistila, že som tehotna az zaciatkom 23tt dovtedy som pracovala normálne na zmluvu cca 5 mesiacov. Ide o to , že na SVK som nepracovala iba som mala absolvovanú 4 mesačnú absolv. prax ktoru som ukončila skor prave z dovodu vycestovania do ČR. S priatelom sme sa rozhodli ostať tu lebo tu on pracuje v ČR, na svk nemáme dobré podmienky k zivote kedže sme z východu a tam je to mizerne.. avšak mne nevzniká nárok na materskú lebo niesom poistená 270 dní( to či sa mi počíta ta absolv. prax pochybujem) , na rodičovský príspevok na svk tiež nebudem mať nárok, lebo som bola posledne zamstnaná v ČR a otec je zamestnaný tu takže je tu akési centrum zájmu, na pôrodné nebudem mať nárok , lebo som sa nezúčastnovala prehliadok od 4 mesiaca ale az troška neskôr, tak načo mám vlastne nárok ? asi na nič čo je podľa mňa uplne zufaly stav. V ČR musim byt nahlásena minimalne 365 dní na cudzineckej polícii aby som mohla poberať hocijake socialne dávky a to tiež nesplnam.. normálne mám už nenormálne depresie z toho , že tu budem bez penazi... da sa to priatel zarobi aj na mna aj na babo ale ja nechcem aby drel ako kon... :((( Fakt neexistuje nič čo by mi pomohlo žiaden príspevok , dávka to kde sme ? a nie som jediná , čo tak dopadnem lebo aj známej tak nevyšlo uplne nič a behala po uradoch zo SR do ČR ako hlupa..

katulka1141
8. okt 2012

ahojky ja coskoro budem riesit nieco podobne.my s priatelom pracujeme v anglicku a chceli by sme sa po materskej vratit domov a pokracovat v nej na slovensku.co som nasla na inernete je,ze mas narok na rodicovsky prispevok ked pracujes v krajinach eu.
http://www.employment.gov.sk/rodicovsky-prispev...
nasla som o tom nieco napisane tu.chcem si to overit na socialnej poistovni.drzim palceky

dai
8. okt 2012

@niims byt tebou navstivim urad prace a socialnych veci v meste kde si plus teda aj v meste trvaleho bydliska... Tiez si myslim ze aspon na pridavky na dieta by si mala mat narok... Aj ked teda nechapem ze to riesis teraz v 34tt... Ved to vela zien uz rodi v tejto dobe... A preco nemas tie prehliadky od 4teho mesiaca? Ved to by sa ti mali ratst aj v cechach...

veruska007
8. okt 2012

Podle mne bys mela mit narok na rodicak, ten se vyplaci misto materske i u studentek. Urcite ti poradi na Urade prace. Muzes jim i poslat email, ja takhle s nimi komunikuji bezne a docela rychle i odpovidaji.

xsenova
8. okt 2012

@niims V ČR musim byt nahlásena minimalne 365 dní na cudzineckej polícii aby som mohla poberať hocijake socialne dávky - dufam, ze toto sa da zohladnit. Ja som v CR 3 roky ale niesom nahlasena, ale vsetko mam odvedene. Keby mi povedali, ze mi nic nedaju, tak som v haji

niims
autor
8. okt 2012

no preto to vybavujem az teraz... lebo ja som mala normálne nastupit na matersku dovolenku a az teraz mi povedal moj zamestnavatel mily, ze mi chybaju nejake papiere zo slovenska, a tie sa mi tam ani nerataju nakoniec do tych 270 dni poistenia ( po skole som mala iba absolvovanu prax absolventsku ktoru som ukoncila skor prave pre odchod do zahranicia ) ...takze tak a tie prehliadky. ..mala som zo zaciatku nejake "utajene" tehotenstvo mala som normalne kramy az tak mi zacali meskat a to som si spravila test prisla k lekarovi a moje babo uz bolo docela velike... nuz co uz takze som zacala navstevovat gyne troska neskor... skusim napisat aj mail na urad prace ... tu v cechach a na svk nemam narok určite uz mi to zistili , musela by som tam rodit a posledne zamestnanie mam tu takze tak a mam tu aj centrum zaujmu ja som tu naposledy poistena a aj otec dietata takze tak to nejak posudzuju....

gerinika
8. feb 2013

@niims ,nemusis byt nahlasena na cudzineckej policii,ja nie som a poberam rodicovsky,a nemam tu ani len prechodny pobyt,staci ze tu pracujes,daju Ti vypisat nieco ako ze tu mas centrum záujmu,byvanie vybavene ,ukazes trebars najomnu zmluvu,alebo ze si tu zdravotne poistena atd ..,ze tu byvas s priatelom a s dietatom ,neboj sa ,rodicak dostanes..matersku si moze vybavit aj tvoj priatel ale to by nemohol pracovat.A aby si dostala porodne zo slovenska-je vyssie tak preto, staci ze ti doktorka orazi jeden dokument ,tak hadam ti ho orazi a nebude robit caviky ,ze nechodis na prehliadky od 4.mesiaca.Isto to nebude ani riesit a ani studovat tvoj spis ,hodi tam peciatku a vybavene,ved zdravotnu dokumentaciu nedavas uradu prace,niekedy sa nedaj odbit uradnickam ako nam napriklad na socialke tvrdili ze priatel nemoze brat matersku ,ze to este nevideli,nenechali sme sa odbit a tak isli za veducim sa opytat a samozrejme ze im povedal ze moze

Tu začni písať odpoveď...

Odošli